Названо категорії українок, які можуть вийти на пенсію у 40 років

Відзначається, незважаючи на те, що мінімальний пенсійний вік для жінок з 1 квітня поточного року, був підвищений до 60 років, все ж деякі категорії громадян можуть виходити на пенсію набагато раніше. Передбачено це статей 115 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. А йдеться про це в матеріалі інформаційного порталу НВ.

Варто підкреслити, що вийти на достроковий відпочинок, в 50-річному віці, мають право такі категорії українок:

  • Багатодітні мами, тобто жінки, які народили п'ятьох і більше дітей. І які виховували своїх дітей, до досягнення ними повноліття.
  • Також ті жінки, у яких діти з дитинства з інвалідністю. Крім того, які до зазначеного віку виховували їх при наявності страхового стажу при цьому 15 років. Варто підкреслити, що до таких дітей з інвалідністю з дитинства відносяться навіть ті, хто отримав інвалідність, наприклад, в 16-річному віці.

Важливо підкреслити, що дані пенсійні виплати будуть призначені довічно.

Є ще одна категорія українок, які мають право вийти на заслужений відпочинок у віці 45-50 років. У список тих, хто може вийти на пенсію в такому віці, входять ті жінки, які працюють на небезпечних або шкідливих виробництвах. До того ж затверджено перелік таких проваджень (№1 та №2), зі змінами та доповненнями, Кабінетом Міністрів України 24 липня 2016 року за №461.

Стосуються зокрема ці професії видобутку газу, гірничих робіт, металургії, хімічної та рудної промисловості.

Популярні статті зараз

Крижані дощі та заметілі: синоптики попередили про погодні «сюрпризи» на початку тижня

Що коїться: майже гола Злата Огневич у прозорих трусах похизувалась стрункими формами

1000 за щеплення: уряд змінив умови, чому гроші отримають не всі

Обвал гривні? Фахівці попередили про значне коливання валют в кінці грудня

Все новости

У перший список входять ті працівники, які на підземних роботах, на роботах з важкими або особливо шкідливими умовами праці, зайняті повний робочий день. Ці жінки мають право вийти на свій заслужений відпочинок у віці 45 років.

У другий список входять ті працівники, які теж зайняті повний робочий день на подібних виробництвах, наприклад, роботи зі шкідливими та важкими умовами праці. Ці українки можуть вийти на заслужений відпочинок у 50-річному віці.

Зазначається, що є ще одна категорія громадян, які на пенсію можуть вийти раніше, ніж зазвичай. Сюди входять працівники сфери культури, зі стажем 20 років. Наприклад, балерини, адже починають свою кар'єру ці українки, як правило, з 15 або 17-річного віку, тому і на пенсію вони можуть вийти теж набагато раніше, наприклад, в 35-37-річному віці. Однак продовжувати кар'єру це їм не заважатиме.

Нещодавно інформаційний портал Новинар повідомляв, що українцям світить ще один податок на старі автомобілі, який навмисно ввести уряд найближчим часом.

Також розповідав Новинар, що Пенсійний фонд змінив правила перерахунку пенсійного віку, як будуть обчислювати пенсійний стаж.

Ще писав Новинар, що деяку категорію українських громадян звільнять від сплати податку на земельну ділянку.