В Україні не варто чекати зниження цін на соняшникову олію

Наша країна займає одне з перших місць з виробництва та експорту соняшникової олії, але за поточний рік вартість даного продукту зросла в рази. Тепер же за одну літру рослинної олії українцям доводиться платити в середньому 70 гривень. У поточному році очікується відмінний урожай соняшнику, проте це ніяк не вплине на зниження цін. Інформацією ділиться УНІАН.

Багато років тому Україна прийняла одне з важливих рішень і відмовилася від експорту насіння соняшнику та стала переробляти власний урожай, в результаті чого українці змогли купувати рослинну олію за вигідними цінами.

Але ось в поточному році світовий ринок відбився досить погано на нашій країні, внаслідок чого вартість соняшникової олії тримається на високому рівні. На сьогодні ціна тримається на рівні 70 гривень за одну пляшку, хоча минулого року ціна була нижчою у два рази.

Згідно з інформацією вартість даного продукту в першому осінньому місяці зросла на 70%, у порівнянні з минулим роком. На таку ситуацію вплинув нижчий урожай соняшнику минулого року як в Україні, так і в інших країнах.

Цього року аграрії мають намір зібрати рекордний урожай соняшнику, проте фахівці запевняють, що високий попит на світовому ринку не дасть можливості повернути низькі ціни на рослинну олію всередині країни. Крім того, ціни на харчові продукти надалі будуть лише зростати, у зв'язку зі зростанням тарифів на сировину та енергоносії.

Популярні статті зараз

Сніг, дощі та морози: в яких областях погода зіпсує вихідні українцям

-20 морозу та хуртовини. Синоптики попередили про погіршення погоди на початку грудня

Дуже схожа на маму. "Холостячка" Злата Огневич показала зворушливе сімейне фото

Широко розсунула ніжки: майже оголена Тіна Кароль показала справжній рай холостяків

Все новости

За останні триместр, зі старту збирання врожаю соняшнику, ціни на олію в Україні почали знижуватися. Правда, незначними темпами: всього 2-4% на місяць. До середини жовтня середня вартість літра олії опустилася до 64 гривень, пляшки об'ємом 800 мл - до 55 гривень, залежно від магазину.

Нещодавно розповідав Новинар, що в нашій країні незабаром ціни на деякі продукти підуть вниз.

Також писав Новинар, що в Україні ціни на яблука досягли рекордно низьких позначок.

Ще Новинар повідомляв, що фахівці назвали виробників найсмачнішого вершкового масла.