В Україні мають намір в черговий раз переглянути тарифи на електроенергію, ціни будуть ще вище

У нашій країні стрімко зростають ціни не тільки на харчові продукти, а й на комунальні тарифи. Як стало відомо, вартість електроенергії мають намір переглянути в черговий раз, але вже у квітні наступного року, коли чинна постанова завершить свою дію. Інформацією ділиться Обозреватель.

Згідно з розрахунками, українці на сьогодні повинні платити не 1,44 гривні, а 4,5-4,85 гривні за один кВт/год і в наступному році не варто чекати зниження цін. Фахівці відзначають, що весь світ входить в енергетичну кризу та у зв'язку з цим дуже складно говорити про реальну вартість струму.

З огляду на ситуацію, що склалася і пандемію, можна з упевненістю сказати, що дешевше ніяк не може бути.

Експерти відзначають, що чинний формат ПСО теоретично виглядає непогано. НАЕК "Енергоатом" за рахунок високої маржі від продажу на вільному ринку повинен погасити різницю між тарифом для населення і реальною ціною на струм.

Якщо ж "правила гри «на ринку змінюватися, то це призведе до утворення касових розривів у постачальників універсальної послуги та "Енергоатому" і тоді всі учасники ПСО не зможуть виконувати свої обов'язки.

Популярні статті зараз

Не показуйте це чоловікам. Безсоромна Ксенія Мішина розкинула ніжки у мокрому купальнику, "Час підкорювати Голлівуд"

Дуже схожа на маму. "Холостячка" Злата Огневич показала зворушливе сімейне фото

Фанати такого не пробачать. В мережу злили ім’я ймовірного переможця «Холостячки» зі Златою Огневич

Досягне психологічної відмітки. Долар почав стрімко дорожчати, в чому причина

Все новости

Тому чинний формат ПСО потрібно переглянути в черговий раз і внести деякі зміни та вдосконалити його.

Фахівець упевнений, що епідеміологічні обмеження вплинуть на рівень оплати. Вони призведуть до зниження ділової активності та зниження рівня оплати громадянами на 5-10%.

З першого жовтня тариф для населення знизився на 24 копійки для деякої категорії українців. Ті громадяни, які використовують до 250 кВт/год електроенергії на місяць будуть платити по 1,44 гривні, а не по 1,68 грн.

Нещодавно інформаційний портал Новинар повідомляв, що в нашій країні не варто очікувати зниження цін на рослинну олію.

Також розповідав Новинар, що в українській столиці мають намір підняти ціни на проїзд у комунальному транспорті, названа причина.

Ще писав Новинар, що 600 тисяч українців позбулися пільг на електроенергію, з сем це пов'язано.