Міністр соціальної політики зазначила, що з наступного року середній розмір пенсій становитиме 4 000 гривень

В Україні пенсіонери знаходяться за межею бідності. Їх пенсійних виплат ледь вистачає зводити кінці з кінцями, особливо після оплати всіх житлово-комунальних платежів. Міністр соціальної політики Марина Лазебна під час інтерв'ю зазначила, що станом на 1 січня 2022 року середній розмір пенсійних виплат досягне 4 тисяч гривень. Інформація була розміщена на сайті pg.

Згідно з інформацією, в грудні поточного року буде встановлено розмір мінімальних пенсійних виплат на рівні 2 600 гривень для пенсіонерів вік яких переступив позначку 65 років, а за плечима є повний стаж роботи, що для чоловіків становить 35 років, а для жінок 30 років. На сьогодні вони отримують пенсії у розмірі 2 400 гривень.

Наступного року в уряді заплановано близько 12 етапів підвищення пенсійних виплат для різних категорій громадян, що вирушили на заслужений відпочинок.

У січні очікується перерахунок пенсій для ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, які мають інвалідність. Також підвищення пенсій для 65-річних громадян очікується у зв'язку з підвищенням мінімальної заробітної плати.

Жінкам, які народилися в 1962 році, з наступного року почнуть нараховувати пенсії по досягненню ними пенсійного віку. Марина Лазебна зазначає, що їхні пенсійні виплати можуть бути нижчими за ті, що нараховувалися минулого року. У зв'язку з цим ввели підвищувальний коефіцієнт 9%.

Популярні статті зараз

Не можна давати в борг 5 грудня – велике церковне свято, що заборонено

Вдягайтеся по тепліше: синоптики прогнозують сніг з дощами та мороз 11 градусів

1000 за щеплення: уряд змінив умови, чому гроші отримають не всі

Обвал гривні? Фахівці попередили про значне коливання валют в кінці грудня

Все новости

З першого березня очікується індексація пенсійних виплат, а з першого жовтня мінімальний розмір пенсій складе не менше 3 000 гривень, для українців старше 70 років і зі стажем 35 років для чоловіків і 30 років для жінок.

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, на які доплати та пенсійні виплати можуть розраховувати громадяни, які перебувають на заслуженому відпочинку в наступному році.

Також писав Новинар, що в нашій державі мають намір змінити порядок розрахунку штрафів і відв'язати його від прожиткового мінімуму.

Ще ділився Новинар, що українці, які мають борги по комунальних послугах можуть розраховувати на субсидію.