Через пандемію коронавірусу та економічну кризу, викликану нею, в Україні зросло безробіття. За час карантину (з 12 березня по сьогодні) статус безробітних отримали 431,8 тисячі людей — це на 67% більше, ніж за той же період 2019 року.

Загалом же в Україні зараз офіційно статус безробітного мають майже 488 тисяч українців (минулого року — 276 тисяч), а допомогу по безробіттю отримують 411 тисяч людей, повідомляє Державна служба зайнятості України.

6 серпня відомство повідомило, що статус безробітного мають 502 тисячі українців. Таким чином, за два тижні кількість офіційно зареєстрованих безробітних в Україні зменшилася на 14 тисяч.

Карантин в Україні
Карантин в Україні

Популярні статті зараз

Ціни злетять в три рази: українців попередили про масовий дефіцит картоплі

1590 грн максимально: підвищення пенсій 2022, хто отримає на руки 20 000 грн

Школи, транспорт та ресторани: в Україні запрацювали нові правила карантину, що варто знати

Підвищення пенсій не для всіх: хто потрапив до списку "обраних" на жовтень

Все новости

У Держзайнятості відзначили, що з плином карантину кількість зареєстрованих безробітних поступово зменшується: у квітні такий статус отримали 149 тисяч людей, тоді як у травні — 97 тисяч, у червні — 75 тисяч, а в липні — 68 тисяч. 

Протягом п’яти місяців карантину центри зайнятості змогли працевлаштувати 245 тисяч українців, із них — 168 тисяч безробітних. Вітм, кількість працівників, які звертаються до центру зайнятості, перевищує кількість пропозицій роботи. "Станом на середину серпня на одне робоче місце претендували дев’ять безробітних", — відзначають у Держзайнятості.

Наприкінці квітня Кабмін вирішив виділити додаткові 6 мільярдів гривень Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Ці кошти спрямують на виплати допомоги безробітним та людям, які стали безробітними тимчасово, через карантин.

А у травні Мінекономіки презентувало план створення 500 тисяч робочих місць в Україні. Понад половину з них планують створити у сферах будівництва доріг і транспортної інфраструктури (154 тисячі) та сфери доброустрою (150 тисяч).

Раніше ми повідомляли, що в Україні скасували паспорт-книжечку: деталі нового закону

Нагадаємо також, у Кабміні пояснили, чому економіка України відстала від Польщі: "Отримує мільярдні гранти"