Фахівці розповіли, що буде з ціною на соняшникову олію взимку

Незважаючи на щедрий урожай соняшнику в Україні цього року, ціна на соняшникову олію продовжує рости та лише продовжить дорожчати. Це пов'язано з двома причинами, за якими аграрії змушені підняти ціну на культуру. Інформацією ділиться Хвиля.

Перша причина, яка впливає на зростання вартості соняшникової олії - це зниження попиту за іншими олійними культурами, такими як ріпаком, соєю та ін.

Наша країна досі є одним з найбільших експортерів соняшникової олії у світі. Враховуючи те, що за останній рік пропозиції інших рослинних олій, таких як ріпакової, соєвої, пальмової, то отриману дірку намагаються заповнити соняшниковою олією.

Друга причина, яка впливає на зростання цін на рослинну олію - це підвищення тарифів на енергоносії. Саме даний фактор може значно вплинути на те, що вартість соняшникової олії взимку зметне вгору.

Також на подорожчання вплине логістики, в тому числі та зростання вартості оренди вантажних вагонів на «Укрзалізниці».

Популярні статті зараз

Підвищення пенсій, мінімалки та аліментів. Які зміни чекають українців з 1 грудня

Фанати такого не пробачать. В мережу злили ім’я ймовірного переможця «Холостячки» зі Златою Огневич

Дощі зміняться снігопадом, в яких областях чекати хуртовин

Досягне психологічної відмітки. Долар почав стрімко дорожчати, в чому причина

Все новости

Разом з тим експерти відзначають, що різкого підвищення вартості соняшникової олії до кінця року не очікується. Ціна на літр мало коливатиметься в межах 62-65 гривень залежно від області.

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що в Україні стрімко зростають ціни на продукти харчування, а вартість м'яса яловичини досягла 400 гривень за один кілограм.

Також повідомляв Новинар, що українцям розкрили масштабну схему обману і повідомили, що в Україні оливкова олія виробляється зовсім не з оливок, а з соняшникової олії та інших шкідливих речовин.

Ще Новинар писав, що для деякої категорії українців тариф на блакитне паливо значно знизили.