У Верховній Раді України затвердили законопроєкт щодо нової формули розрахунку за газ

Як стало відомо, що тепер споживачі будуть платити не за отриманий обсяг в цілому, а за газ, виходячи з його якості. Зазначається, що новий механізм обчислення газової вартості, замість кубів, в енергетичних одиницях, підтримали у Верховній Раді. Відомо ж про це стало з відео-трансляції засідання на офіційному каналі Ради в YouTube.

Відзначається, що прийнятий цей законопроєкт парламентом, під №2553, щодо впровадження витрат і обліку за обсягом блакитного палива в одиницях енергії в другому читанні. Віддали за його підтримку народні депутати 250 голосів.

Тобто, передбачається в системі обліку природного газу, прийнятим законопроєктом, перехід на енергетичні, а саме кВт/год, з об'ємних одиниць, а саме з кубометрів. Крім того, підхід такий використовується вже в усьому світі. Як зазначили в Міненерго, що є ключовим наслідком такого переходу, можливість для користувачів оплачувати фактично за надані послуги вже з урахуванням фізико-хімічних газових характеристик.

Іншими ж словами, суть даного механізму в тому, щоб користувачі могли оплачувати тільки за кількість спожитої енергії, що залежить від якості самого палива, але не за обсяг його. А оскільки підрахунок блакитного палива не враховує його калорійність, то в деяких регіонах через це на одні й ті ж цілі необхідний різний обсяг.

Ще з прийняттям нового законопроєкту, була врегульована і колізія в законодавстві, що стала причиною блокування процедури декларування блакитного палива з 1 по 5 квітня в режимі "митний склад". Складалася дана проблема в різних підходах роботи учасників ринку газу та митних органів при здійсненні операцій з природним газом.

Популярні статті зараз

Не пустять навіть у «зеленій зоні». З 6 грудня посилюють правила карантину, які документи вимагає Кабмін

Фанати такого не пробачать. В мережу злили ім’я ймовірного переможця «Холостячки» зі Златою Огневич

Залишився один день: 800 грн доплати до пенсії, що говорять у ПФУ

Лілія Ребрик не втрималась. Майже оголена Тіна Кароль засвітила шикарну фігуру в ексклюзивних колготах

Все новости

Нещодавно інформаційний портал Новинар повідомляв, що 600 тисяч українців позбулися пільг на електроенергію, названа причина.

Також розповідав Новинар, що буде з цінами на струм з приходом 2022 року і до чого готуватися громадянам.

Ще писав Новинар, що з першого листопада набули чинності деякі зміни в правилах дорожнього руху, що потрібно знати.