Українцям розповіли про стрімке зростання цін на цукор

В Україні стрімко дорожчають багато продуктів першої необхідності. Не оминуло підвищення цін і цукор, оскільки ціни на нього з кожним разом підвищуються все більше і більше. Крім того, попри хороший урожай буряка, собі вартість цукру вже перевищила 32 гривень за кілограм. Відомо про це стало з інформації, опублікованої на порталі timeua.

Відзначається, що зростає цукор в ціні з тієї причини, що більшість українських заводів змушені зупиняти виробництво, оскільки вважають його збитковим. Прибуток отримати вони не можуть, а збитків мають задосить через підвищення цін на енергоресурси.

Ціни на блакитне паливо для підприємств значно зросли, тобто замість 7-8 гривень за метр кубічним, вони змушені платити по 28 гривень за кубометр, тому для цукрових заводів це і стало великою катастрофою. Якщо ж бути точніше, то працює з усіх 34 цукрових заводів на газі, всього лише 19, а ось повністю зупинили свою роботу 4 заводи з виробництва цукру.

Як повідомив Юрій Ільченко, який є генеральним директором асоціації "Харківцукор", що при тій ціні на газ, що виставлена на сьогодні, собівартість цукру становитиме від 25 гривень за кілограм до 26. Хоча заводська або ж оптова ціна на цукор в Україні становить від 23 до 24 гривень за кіло. Але якщо до такої собівартості цукру додати ще й 10% рентабельність, а також ПДВ, то в роздробі ціни на нього збільшаться до 30, або ж 32 гривень за кіло. Тобто, собівартість, наприклад, вже буде на рівні 32 гривень за кілограм, а ось відпускна досягне 35, а то і 40 гривень за кіло. А якщо ще включити сюди товарну надбавку, то може вийти ще дорожче.

Популярні статті зараз

2 грудня: народне свято та прикмети, що не можна робити сьогодні

Не пустять навіть у «зеленій зоні». З 6 грудня посилюють правила карантину, які документи вимагає Кабмін

Широко розсунула ніжки: майже оголена Тіна Кароль показала справжній рай холостяків

Оце так ягідки: майже гола Злата Огневич у прозорій білизні показала справжню пристрасть

Все новости

Нещодавно інформаційний портал Новинар повідомляв, що 600 тисяч українців позбулися пільг на електроенергію, названа причина.

Також розповідав Новинар, що буде з цінами на струм з приходом 2022 року і до чого готуватися громадянам.

Ще писав Новинар, що з першого листопада набули чинності деякі зміни в правилах дорожнього руху, що потрібно знати.