Українці платять за блакитне паливо величезні суми, у зв'язку з підвищенням абонплати

У нашій країні через введення плати за транспортування блакитного палива, українській родині влітку довелося заплатити 500 гривень замість 63 гривень. За один рік сума переплати становить тисячі гривень. Інформацією ділиться Обозреватель.

Вартість газу на європейському ринку досягла неймовірних висот, однак для простих споживачів суми в платіжках повинні залишитися колишніми. Однак на вартість впливає і плата за доставку блакитного палива.

Наприклад, для того, щоб підрахувати витрати певної сім'ї на газ за літній і зимовий періоди, за умови, що в середньому вони використовують 200 кубометрів газу, виходить:

Таким чином, всього лише на 12 місяців, ще до початку газової кризи, українській родині довелося платити набагато більше. З 2 151 гривень сума злетіла до 2 735 гривень.

Що ж стосується літнього періоду, то українці теж переплачують. Якщо кожен місяць витрачати близько 10 кубів газу, то враховуючи абонплату вартість виглядає таким чином:

  • у грудні 2019 року — 63 гривні;

  • у січні 2020 року-276 гривень;

  • у грудні 2020 року — 381 гривень;

  • у січні 2021 року - 499 гривень.

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що українців попередили, що вони можуть залишитися без електрики та блакитного палива в результаті припинення доставки електричного вугілля з Росії.

Також писав Новинар, що наступного року тариф на електроенергію може зрости в рази, чого чекати українцям.

Ще писав Новинар, що в Україні можуть стрімко зрости ціни на цукор, сума сягне 40 гривень за кілограм.