Українців попередили про прийдешні штрафи за порушення у працевлаштуванні

Як стало відомо, що ще влітку почали посилені перевірки працівників в Україні, щоб детінізувати ринок праці, проте вже зараз перейшли й на іноземних співробітників. Оскільки через заробітні плати в конвертах, який платить своїм працівникам бізнес, до бюджету України не доплачуються мільярди гривень. Це і є однією з причин, чому не вистачає коштів на гідні пенсійні виплати українцям, а також на заробітні плати бюджетникам, розвиток медицини та оборони. Відомо про це стало з інформації, опублікованої на порталі obozrevatel.

Іноземців перевірятимуть з тієї причини, що їх кількість, особливо без громадянства, збільшується щодня в Україні, які, згідно зі статистикою, працюють офіційно. Наприклад, якщо взяти 2017 рік, то на той час в Україні, згідно з офіційними даними, працювало близько 12,4 тисячі іноземців, а ось вже минулого року, кількість таких працівників збільшилася до 23,4 тисячі.

Однак, коли у 2020 році та першому півріччі 2021 року, Міністерство економіки України провело моніторинг сплати роботодавцями зарплат іноземцям, то виявило, що відсутні відомості в більш ніж 70% випадках, від тієї кількості осіб, яким і видані били дозволу. А це вже величезне недонадходження до бюджету України.

Крім того, за словами голови Асоціації представників малого та середнього бізнесу, Максима Тютюнникова, насправді далеко не всі іноземці, які, були нібито працевлаштовані в Україні, працюють тут. Відзначається, що досить-таки часто іноземці їдуть в Україну не для того, щоб працювати тут, а щоб отримати посвідку на проживання, оскільки переслідують вони свої цілі.

Ще дуже часто, іноземні працівники укладають фіктивні договори про працевлаштування з роботодавцями. Тому, такі схеми й намагаються усунути за допомогою перевірок.

Популярні статті зараз

Скошений рот та на ногах ледь тримається. Фото Алли Пугачової з Крістіною Орбакайте спантеличило шанувальників, «кривенька стала»

Фанати такого не пробачать. В мережу злили ім’я ймовірного переможця «Холостячки» зі Златою Огневич

Дощі зміняться снігопадом, в яких областях чекати хуртовин

Широко розсунула ніжки: майже оголена Тіна Кароль показала справжній рай холостяків

Все новости

Так от, у випадки порушення, роботодавцю світить чималий штраф, розмір якого від 60 тисяч гривень і до 180 тисяч.

Також експерт підкреслив, що такі перевірки навряд чи торкнутися нелегалів з бідних країн, які ніде не оформлені, а все тому, що відстежити їх дуже складно.

Щодо штрафів за порушення, то розмір першого становитиме 60 тисяч гривень, а от якщо порушення роботодавцем було повторно скоєно, то в таких випадках йому доведеться заплатити вже 180 тисяч гривень, причому за кожного працівника, який був влаштований на роботу з порушеннями.

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що жителям столиці загрожує штраф у розмірі від 17 000 гривень, стало відомо за що штрафуватимуть.

Також повідомляв Новинар, що в Міністерстві охорони здоров'я розповіли за якої умови в Україні введуть повний локдаун.

Ще писав Новинар, що стало відомо, хто зі співробітників може позбутися не тільки коштів, але і стажу, названа причина.