Стало відомо кого з 8 листопада не допустять до роботи через відсутність вакцинації

Як стало відомо, що вже з понеділка, 8 листопада багатьох українців, які усвідомлено не вакцинувалися від коронавірусу, не допустять до роботи. Стосується, згідно з Постановою Уряду, яка з цього ж дня набирає чинності, це в першу чергу педагогів і чиновників. Проте вже незабаром даний перелік професій планують розширити. Про це повідомив головний санлікар під час брифінгу, який транслювався в YouTube.

Отже, згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я від роботи будуть усувати всіх працівників, професії яких увійшли до переліку обов'язкової вакцинації. Тому, виходячи з даної інформації, вакциновані повинні бути:

  • Працівники центральних та територіальних органів виконавчої влади.
  • Працівники місцевих державних адміністрацій, а також їх структурних підрозділів.
  • Працівники навчальних закладів, а точніше шкіл, вищих навчальних закладів, професійних вищих, післявузівських, а також спеціальних та дошкільних закладів. Також працівники позашкільної освіти, ну і звичайно ж працівники закладів спеціальної освіти та установ, незалежно від форми та типу власності.

Усувати таких співробітників від роботи будуть згідно з наказом або розпорядженням керівництва. А ось термін, на який будуть усувати працівників, залежить від усунення причин, які його зумовили. Щодо оплати працівникам на час відсторонення, то вона проводитиметься згідно з нормами Закону.

Відсторонені від роботи, згідно з рішенням Міністерства охорони здоров'я, не можуть бути ті особи, які мають протипоказання до вакцинації та у яких є підтверджуючі це відповідні медичні висновки. Однак, у випадку тимчасових протипоказань до вакцинації, довідка теж буде видана на певний період. Як правило, це від 3 і більше місяців, після чого повинно бути зроблене щеплення.

Не підлягають відстороненню і ті співробітники, які зробили одне щеплення від коронавірусу. А ще ті, хто вже перехворів і одужав. Але останні, зобов'язані надати медичну довідку під № 028, яка видається на 3 місяці.

Популярні статті зараз

-20 морозу та хуртовини. Синоптики попередили про погіршення погоди на початку грудня

Не показуйте це чоловікам. Безсоромна Ксенія Мішина розкинула ніжки у мокрому купальнику, "Час підкорювати Голлівуд"

Дуже схожа на маму. "Холостячка" Злата Огневич показала зворушливе сімейне фото

Фанати такого не пробачать. В мережу злили ім’я ймовірного переможця «Холостячки» зі Златою Огневич

Все новости

Щодо розширення списку, то Міністерство охорони здоров'я підготувало Доповнення до попереднього переліку професій, які зобов'язані бути вакциновані. Але наказ цей поки що чинності не набрав.

До цього переліку увійдуть працівники таких професій:

  • Працівники установ, підприємств, а також організацій, які належать до сфери управління центральних виконавчих органів влади.
  • Працівники закладів та установ, які надають соціальні послуги в реабілітаційних закладах та закладах захисту прав дітей.
  • Працівників, організацій, підприємств, установ, які включені до переліку об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для безпеки та економіки держави, та затверджені за №83 постановою Кабміну від 4 березня 2015 року.

Нещодавно розповідав Новинар, що з 10 листопада припиняють свою дію пільги на розмитнення автомобілів.

Також писав Новинар, що у ПФУ розповіли, як отримати страховий стаж при його нестачі.  

Ще Новинар повідомляв, що фахівці розповіли що буде з цінами на соняшникову олію цієї зими.