Наступного року українців чекає зміна системи обліку спожитого газу

В українському парламенті прийняли закон, згідно з яким з травня наступного року споживання газу буде обчислюватися не кубометрами, а кВт-год. Але найголовніше – за нові лічильники доведеться викласти немаленькі 20-25 тисяч гривень, розповідає "Обозреватель".

Причиною даного рішення став перехід безлічі країн світу на нову систему обліку обсягу споживаного "блакитного палива". Новим законом старт вимірювання в енергетичних одиницях буде покладено і в нашій країні. Варто відзначити, що кубометрами вимірювався обсяг газу, але кВт-год покажуть його якість, яка може істотно відрізнятися в різних регіонах.

Після набрання законом чинності українські сім'ї почнуть платити безпосередньо за кількість спожитої енергії, а не за обсяг. Це дозволить платити менше, адже одні й ті ж цілі можуть зажадати різну кількість "блакитного палива". Попри те, що старт нововведення запланований на 1 травня 2022 року, перехід навряд чи буде різким. Експерти вважають, що перехід на нову систему обліку відбуватиметься поетапно – перш за все, великі споживачі, а після них вже й українські сім'ї в багатоквартирних будинках.

Для того, щоб перейти на нову систему обліку потрібно зміна лічильника, оскільки замість нинішнього обсягу він повинен буде рахувати одиниці енергії. На даний момент такі прилади обліку знайти непросто, але фахівці попереджають, що їх вартість дуже висока. Зокрема, за кожен українцям доведеться розлучитися з 20-25 тисячами гривень.

Популярні статті зараз

Злата Огневич не єдина: Ксенія Мішина розповіла про головну конкурентку "Холостячки-2"

Дощі зміняться снігопадом, в яких областях чекати хуртовин

Досягне психологічної відмітки. Долар почав стрімко дорожчати, в чому причина

Оце так ягідки: майже гола Злата Огневич у прозорій білизні показала справжню пристрасть

Все новости

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що українці в майбутньому можуть зіткнутися з віяловими відключеннями електроенергії, у зв'язку з припиненням поставок вугілля з Росії.

Також повідомляв Новинар, що споживачі блакитного палива переплачують величезні суми в результаті підвищення абонплати.

Ще писав Новинар, що в Україні наступного року можуть піднятися ціни на електроенергію, стало відомо до чого готується.