Якби референдум щодо проголошення державної незалежності України відбувався в середині серпня 2020 року, свій голос "за" віддали б майже 70 % громадян.

Про це свідчать дані соціологічного опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова, проведеного з 14 по 19 серпня 2020 року в усіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Згідно з даними опитування незалежність України підтримали б 67,7 % громадян. Проти проголосували б – 12,5 %, не брали б участі – 9,5 %, вагаються з відповіддю – 10,3 % респондентів.

Результати опитування: dif.org.ua
Результати опитування: dif.org.ua

Без голосів тих, хто вагається і не брав би участь, відсотки на референдумі розподілилися б так: 84,4 % – за і 15,6 % – проти. Підтримка незалежності на умовному референдумі є найпопулярнішою опцією у всіх регіонах, вікових групах та серед прихильників всіх великих політичних партій.

Популярні статті зараз

Напівголу українську модель запідозрили в обмані: "Переборщила, булки злилися"

Гола Оля Полякова в одному халаті зробила собі пересадку волосся

"Зустріла президента": киянка засвітила інтимну зону перед Зеленським (відео скандалу 18+)

Туніс відніс Україну до "червоної" зони і закрив кордони

Все новости

Водночас попри таку абсолютну підтримку рішення про незалежність, простежуються суттєві регіональні, вікові та партійні відмінності. Наприклад, на Заході противників рішення про незалежність менш як 1 %, а на Сході майже 30 %. Також існує й тенденція – чим молодші респонденти – тим більше серед них прихильників рішення про незалежність.

Результати опитування: dif.org.ua
Результати опитування: dif.org.ua

Серед прихильників політичних партій – найвищий рівень підтримки незалежності у "ЄС" – понад 90%. Найменший – у "ОПзЖ", де він лише трохи більший за тих, які хотіли б залишитись у складі СРСР. Майже 32 % опитаних вважають, що розпад Радянського Союзу – це погано. Протилежної думки дотримуються 49 % опитаних. Решта – вагаються з відповіддю.

Опитано 2018 респондентів віком від 18 років методом інтерв’ю "обличчям до обличчя" за місцем проживання респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Результати опитування: dif.org.ua
Результати опитування: dif.org.ua

Раніше ми повідомляли, що в Україні скасували паспорт-книжечку: деталі нового закону

Нагадаємо також, 60% українців хочуть в ЄС і кожен другий - у НАТО: результати опитування