Якби референдум щодо проголошення державної незалежності України відбувався в середині серпня 2020 року, свій голос "за" віддали б майже 70 % громадян.

Про це свідчать дані соціологічного опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова, проведеного з 14 по 19 серпня 2020 року в усіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Згідно з даними опитування незалежність України підтримали б 67,7 % громадян. Проти проголосували б – 12,5 %, не брали б участі – 9,5 %, вагаються з відповіддю – 10,3 % респондентів.

Результати опитування: dif.org.ua
Результати опитування: dif.org.ua

Без голосів тих, хто вагається і не брав би участь, відсотки на референдумі розподілилися б так: 84,4 % – за і 15,6 % – проти. Підтримка незалежності на умовному референдумі є найпопулярнішою опцією у всіх регіонах, вікових групах та серед прихильників всіх великих політичних партій.

Популярні статті зараз

55 гривень за кілограм: в Україні у два рази скаконули ціни на цвітну капусту, які цінники в магазинах

Пенсійний фонд не зарахував частину трудового стажу до пенсії: що робити українцям, покрокова інструкція

Ще день залишився: "бабине літо" відкладається, українцям назвали дату приходу холодів

300 грн в одні руки: Кабмін призначив додаткові щомісячні виплати певній категорії пенсіонерів

Все новости

Водночас попри таку абсолютну підтримку рішення про незалежність, простежуються суттєві регіональні, вікові та партійні відмінності. Наприклад, на Заході противників рішення про незалежність менш як 1 %, а на Сході майже 30 %. Також існує й тенденція – чим молодші респонденти – тим більше серед них прихильників рішення про незалежність.

Результати опитування: dif.org.ua
Результати опитування: dif.org.ua

Серед прихильників політичних партій – найвищий рівень підтримки незалежності у "ЄС" – понад 90%. Найменший – у "ОПзЖ", де він лише трохи більший за тих, які хотіли б залишитись у складі СРСР. Майже 32 % опитаних вважають, що розпад Радянського Союзу – це погано. Протилежної думки дотримуються 49 % опитаних. Решта – вагаються з відповіддю.

Опитано 2018 респондентів віком від 18 років методом інтерв’ю "обличчям до обличчя" за місцем проживання респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Результати опитування: dif.org.ua
Результати опитування: dif.org.ua

Раніше ми повідомляли, що в Україні скасували паспорт-книжечку: деталі нового закону

Нагадаємо також, 60% українців хочуть в ЄС і кожен другий - у НАТО: результати опитування