Українцям розповіли, з якої причини цієї зими можливі віялові відключення світла

Цієї зими українці, вперше за кілька років, можуть зіткнутися з таким неприємним явищем, як віялові відключення світла. Причина цього - мізерні запаси вугілля на складах ТЕЦ, хоча до цього в Міненерго заявляли, що все під контролем, розповідає "УНІАН".

На даний момент цілком очевидно, що кампанія з накопичення вугілля в нашій країні програна - на початку листопада запаси склали всього 717 тис.тонн, хоча ця цифра повинна була скласти майже 3 млн тонн. Ситуацію ускладнює і той факт, що всі "замінники" вугілля – сонячні та вітрові, не можуть бути використані через свою дорожнечу і невідповідності вимогам по маневреності. В результаті немає можливості лавірувати між мінімальним споживанням світла вночі, і двома піками вдень.

У той же час в Міненерго планують пережити опалювальний сезон без будь-яких проблем, однак для цього в повну силу повинні функціонувати 14 з 15 енергоблоків АЕС. Для цього в Міністерстві заявляють про оптимізацію ремонтного графіка на станціях, але існує чимало тих, хто сумнівається в успішному проходженні холодів з усіма робочими енергоблоками.

Все це призведе до того, що наша країна буде змушена шукати можливість імпорту електроенергії з-за кордону, а в разі гострої нестачі – вдатися до віялових відключень, чого не було вже давно. У той же час ймовірність цього не дуже висока, оскільки в умовах гострої нестачі електроенергії, в першу чергу, відключають промисловість.

Популярні статті зараз

1000 за щеплення: уряд змінив умови, чому гроші отримають не всі

Скошений рот та на ногах ледь тримається. Фото Алли Пугачової з Крістіною Орбакайте спантеличило шанувальників, «кривенька стала»

Не показуйте це чоловікам. Безсоромна Ксенія Мішина розкинула ніжки у мокрому купальнику, "Час підкорювати Голлівуд"

Дуже схожа на маму. "Холостячка" Злата Огневич показала зворушливе сімейне фото

Все новости

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав про свята, прикмети, заборони та іменини 8 листопада, що категорично заборонено робити в цей день.

Також повідомляв Новинар, що українцям розповіли, як і скільки вони відпочиватимуть на зимові свята - Новий рік і Різдво.

Ще писав Новинар, що синоптики дали свій прогноз і попередили, коли в Україні випаде перший сніг.