В'їзд до Білорусі з 1 вересня можливий тільки за закордонним паспортом. З цієї дати набирає чинності відповідна постанова Кабінету міністрів.

Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

"Тому запрацює новий порядок виїзду, який дозволить поліпшити захист українських громадян, оскільки в разі втрати за кордоном внутрішнього паспорта ідентифікація громадян України зарубіжними установами є тривалою і складною, на відміну від оперативних процедур документування подорожуючих у разі втрати закордонних паспортів", – сказано в повідомленні.

В Держприкордонслужбі прогнозують істотне скорочення часу проходження прикордонного контролю громадян, оскільки інформація з закордонних паспортів зчитується автоматичними рідерами.

Популярні статті зараз

Тринадцята пенсія для "обраних": кому пропонують зробити позачергові виплати та яким коштом

Ціни злетять в три рази: українців попередили про масовий дефіцит картоплі

Зимовий час 2021: названа дата, коли українці спатимуть на годину довше

На ногах ледь тримається, очі затуманені: п'яна Алла Пугачова осоромилася в Мережі, "Навіщо таке показувати"

Все новости

У відомстві очікують, що нововведення також дозволить поліпшити ситуацію із запобіганням випадків використання підробок паспорта громадянина України у формі книжечки. Так, за перших сім місяців 2020 року прикордонники виявили понад 300 підроблених паспортних документів, понад два десятків чужих і понад 1300 недійсних.

У Держприкордонслужбі нагадали, що громадяни України, які проживають у прикордонних районах України, зможуть і надалі керуватися чинним режимом поїздок до Білорусі в місцевих пунктах пропуску за внутрішніми паспортами та свідоцтвами про народження (для осіб віком до 18 років) відповідно до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь Про порядок перетину білорусько-українського державного кордону громадянами, які проживають у прикордонних районах, від 12 грудня 1998 року.

Раніше ми повідомляли, що у "Слузі народу" звернулися до Лукашенка: чекає доля Януковича

Нагадаємо також, Лукашенко заявив про військових на кордоні Білорусі: реакція НАТО