Протягом тижня перемир’я на Донбасі не було зафіксовано ані обстрілів із важкого озброєння, ані втрат у Збройних сил України.

Про це повідомляє пресслужба Ради нацбезпеки і оборони.

"На відміну від попередніх «різдвяного», «хлібного», «шкільного» та багатьох інших оголошених припинень вогню, які налічували декілька днів, сьогодні триває вже сьомий день перемирʼя без пострілів з важкого озброєння і бойових втрат", — йдеться у повідомленні.

В РНБО зазначають, що фіксуються лише поодинокі випадки порушення перемир’я, які не є системними. В РНБО також нагадують, що до перемир’я щоденно фіксувалося близько 16—18 обстрілів, переважна більшість з яких були із важкого озброєння. Водночас ЗСУ щотижня зазнавати втрат у 2—3 загиблих та 6—8 поранених.

Популярні статті зараз

Катерина Осадча жебракувала і поїхала до Львова: "У кожному куточку"

Гола Оля Полякова в одному халаті зробила собі пересадку волосся

Нервовий Юрій Ткач в таксі "розірвав" всю мережу: "Е, можеш трошки швидше?"

"Мене били головою об бетон": на зірку "Супер Топмодель по-українськи" напали у метро

Все новости

"Збір, накопичення і обробку інформації щодо ситуації в зоні ООС забезпечує програмно-апаратний комплекс СОТА, що дозволяє проводити комплексний аналіз для підготовки та прийняття рішень у сфері національної безпеки і оборони. Так, за даними СОТА, до оголошення перемир'я щоденні обстріли сягали 16 – 18, переважна більшість з них велась прицільно із застосуванням важкого озброєння – артилерії, мінометів, протитанкових ракетних комплексів, а також безпілотних літальних апаратів і снайперської зброї. Щотижневі втрати військовослужбовців Збройних Сил України були 2 - 3 загиблих і 6 - 8 поранених. Аналогічні втрати несли і окупаційні угруповання.", - йдеться у повідомленні РНБО.

Від опівночі 27 липня на лінії розмежування на Донбасі розпочався режим повного припинення вогню, про який Україна, Росія та ОБСЄ домовилися на засіданні Тристоронньої контактної групи 22 липня. 

Слід зауважити, що бойовики порушили режим припинення вогню через 20 хвилин після його початку. Тоді віцепрем’єр-міністр Олексій Резніков заявив, що два обстріли на Донбасі після оголошеного перемир’я можна вважати порушенням режиму припинення вогню, але не його зривом.

Водночас Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак заявив, що в разі порушення перемир’я на Донбасі українські військові мають право на вогонь у відповідь. А у Кремлі заявили, що Росія не може виступати гарантом дотримання режиму припинення вогню, бо нібито «не є учасником конфлікту».