Що заборонено робити у свято і які традиції 25 грудня

Щорічно, 25 грудня, відзначають католицьке Різдво Христове, тому цей день завжди, згідно із законодавством України, є офіційним вихідним. Більш того, на Канні католицького Різдва, 24 грудня – скорочений робочий день. А ось про те, що заборонено робити в це свято і про його традиції, розповість наш інформаційний портал "Новинар".

Католицьке Різдво від православного відрізняється датою тільки тому, що у католиків ведеться літочислення по-різному, а точніше за Григоріанським календарем. Однак, для всіх однаково це велике свято.

Отже, згідно з традиціями, сім'я повинна зібратися за столом 24 числа, як тільки на небі зійде перша зірка. На святковому столі виключно повинні стояти тільки пісні страви, а також фрукти, каші, горіхи, риба та інше, що можна вживати в піст. Також за традицією, перед початком трапези всі члени сім'ї повинні прочитати молитву.

Ще прийнято вже в кінці ламати різдвяний хліб і передавати невеликі шматочки один одному, як ділився їжею зі своїми учнями Христос, а також при цьому загадувати бажання. А ось вже 25 грудня їсти можна індичку та інші м'ясні страви, оскільки в цей день католики перестають дотримуватися Різдвяний піст.

Також в цей день існують певні заборони, порушувати які ні в якому разі не можна, щоб не гнівити Господа і не брати гріх на душу. Відзначаються, що дотримуватися заборон повинні всі, а не тільки католики. Так ось, строго заборонено 24 і 25 грудня наступне:

Популярні статті зараз

Кому 23 000, а кому всього 406 грн: в Україні підняв пенсії, кому пощастило на кругленькі суми

Сотні закритих відділень: ПриватБанк, Ощадбанк і не тільки, що відбувається з банківською системою

"Боже, яка левиця": Леся Нікітюк в прозорих колготах і крихітному декольте вигнула спинку в ліжку

Перерахунок пенсій "заднім" числом: названо категорії кого торкнеться

Все новости
  • Ходити в старому одязі.
  • Займатися рукоділлям, а також прибирати в будинку.
  • Пліткувати, лаятися, свариться, а ще ображатися.
  • Виконувати будь-яку фізичну роботу.
  • У милостині та в допомозі відмовляти нужденним.

Важливо пам'ятати, що після святкування, зі столу до самого ранку не можна прибирати їжу, оскільки вірили, що ті, хто порушував цю заборону – накликав на себе злидні.

У цей день потрібно не тільки привітати всіх своїх рідних зі святом, а й піднести їм подарунки. Це може бути, як листівка, так і фігурка-статуетка у вигляді ангела. А ще можна дарувати такі речі: В'язаний шарф, теплі шкарпетки, шапку або рукавиці, плед, декоративні свічки, солодощі, а ще зроблений своїми руками Різдвяний віночок.

Нещодавно розповідав Новинар, що прем'єр-міністр повідомив про підвищення мінімальної та середньої пенсії.

Також повідомляв Новинар, що українцям розповіли в якому випадку вони можуть позбутися пенсійних виплат.

Ще писав Новинар, що громадянам розповіли хто може розраховувати на субсидію, а кому в ній відмовлять.