У НКРЕКП розповіли порядок і правила відключення електроенергії в Україні

НКРЕКП затвердила своєю постановою Кодекс розподільчої системи, яка встановлює правила і вимоги операторів розподілу і користувачів системи. Про це йдеться на офіційному сайті Комісії.

Відповідно до положень Кодексу, оператори систем розподілу вправі відключати подачу електроенергії на час монтажу електричних мереж, проведення будівництва або ремонту в тих випадках, якщо це передбачено ремонтною або інвестиційною програмою. Зазначається, що загальна тривалість перерви в енергопостачанні не може перевищувати період о 8 годині в холодну пору року, якщо немає можливості компенсувати відключення резервним живленням.

Популярні статті зараз

Мінімальна пенсія 7800 грн: названі категорії, які отримають підвищені виплати з січня 2022

Натягнула труси вище пупка: Настя Каменських в прозорій сукні сіточці змусила Потапа потіти

Разом відсвяткували 2022 рік? У мережі з'явилися ніжні ролики Тіни Кароль і Дан Балана

Майже оголена: холостячка Злата Огневич без білизни показала гарячі фото

Все новости

У НКРЕКП заявили, що про всі планові відключення світла має бути обов'язкове попередження в Інтернеті та/або в засобах масової інформації, але не пізніше, ніж за п'ять днів до передбачуваної дати відключення. У повідомленні повинні бути вказані назви вулиць, дата і точний час відключення, його причина і тривалість. У разі аварійного відключення електроенергії також має бути повідомлення про приблизний час усунення неполадки.

Споживачі також повинні повідомлятися про відключення світла шляхом розсилки повідомлень (згідно з даними, зазначеними в договорі) у випадку з плановими роботами (за три дні до запланованої дати), а також аварійними відключеннями, якщо число відключених споживачів перевищує 100 і займає більше 1 години.

Якщо оператори система розподілу порушує перераховані обмеження, то користувачі мають право звернутися в НКРЕКП зі скаргою. Якщо вона знайде своє підтвердження, то до оператора будуть застосовані санкції, відповідно до чинного законодавства.

Нещодавно інформаційний портал "Новинар" розповідав,  що українських водіїв очікує штраф у розмірі 680 гривень, за що каратимуть.

Також "Новинар" повідомляв, що фахівці розповіли якими будуть заробітні плати українців у першому кварталі 2022 року.

Ще "Новинар" писав, що з першого січня для фізичних осіб-підприємців змінюватимуться деякі правила.