Українцям розповіли, як можна вийти на пенсію достроково

В Україні з кожним роком переглядають вік для виходу на пенсію і щоразу його збільшують. Тепер же українцям розповіли в якому випадку вони можуть вийти на заслужений відпочинок достроково. Інформація була розміщена на офіційному сайті управління праці та соціального захисту населення.

Розраховувати на достроковий вихід на заслужений відпочинок мають право ті українці, які були звільнені з робочого місця у зв'язку зі скороченням штату або ліквідацією, реорганізацією або ж перепрофілюванням підприємства.

Відзначається, що в документах повинно бути обов'язково зазначено, що працівник був звільнений з ініціативи роботодавця. Також на достроковий вихід на пенсію можуть розраховувати й ті українці, яким до пенсійного віку залишається не більше ніж півтора року, якщо вироблений повний стаж. Нагадаємо, для жінок він становить 30 років, а для чоловіків 35 років.

Зазначається, якщо звільнений працівник протягом семи днів зареєструвався в службі зайнятості (якщо для людини не зможуть підібрати потрібну роботу, то закон гарантує право на достроковий вихід на пенсію).

Популярні статті зараз

3000 мінімальна пенсія: Кабмін визначив, хто отримає такі виплати

Снігу намете по коліна: морози змінять люті хуртовини, прогноз погоди на 15 Січня

Навіть одягнутися забула: Настя Каменських показала наскільки її замучив Потап

Подвійний стаж до пенсії: названі щасливчики, яким стаж збільшать у два рази

Все новости

Крім того, під час звернення до Пенсійного фонду для призначення пенсійних виплат, потрібно буде надати заяву і ще й клопотання про достроковий вихід на заслужений відпочинок.

Розмір пенсійних виплат визначатиметься залежно від заробленого страхового стажу та розміру заробітної плати, з якої були сплачені страхові внески до Пенсійного фонду. Відзначається, що з достроковим виходом на пенсію розмір виплат не буде зменшуватися.

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що українським пенсіонерам назвали причини, через які їм можуть призупинити пенсійні виплати.

Також повідомляв Новинар, що в Міністерстві соціальної політики планують дозволити українцям старше 55 років брати участь у накопичувальній системі пенсій.

Ще писав Новинар, що пенсіонерам розповіли, яка категорія громадян у 2022 році отримає 9% надбавки до пенсійних виплат.