В Україні мають намір ввести нову систему штрафів для водіїв

З приходом нового, 2022 року українців очікує ряд нововведень. Водії теж можуть зіткнутися з деякими змінами. У нашій країні планую ввести систему штрафних балів для водіїв, які порушили правила дорожнього руху. У Верховній Раді вже зареєстрували відповідний законопроєкт. Інформацією ділиться Тудей.

У документі йдеться про те, що якщо водій протягом 12 місяців збере понад 12 штрафних балів, він може позбутися водійських прав без суду. Якщо ж водієві документ водія був виданий вперше менш ніж рік тому, то його можуть позбавити прав за 8 штрафних балів протягом року.

Якщо говорити про бали, то за кожне порушення сума балів різна. Наприклад, за проїзд з не пристебнутим ременем безпеки та за перевезення дітей без спеціального крісла загрожує один штрафний бал. За проїзд на несправному транспортному засобі, із закритими номерами (повторно), перевезення дітей без автомобільного крісла в черговий раз і перевищення швидкості на 20 км/год або проїзду на червоне світло загрожує 2 штрафних бали.

3 бали буде "нараховано" тим водіям, які порушили правила дорожнього руху або здійснили зупинку на смузі маршрутних транспортних засобів. Також 3 бали загрожує і за керування несправним автомобілем, який використовують для перевезення пасажирів.
5 балів отримають водії, які перевищили швидкість більш ніж на 50 км/год або створили аварійну ситуацію.

"Обнуляти" штрафні бали пропонують через один рік з дня їх нарахування. За керування автомобілем людиною, водійське посвідчення, якого призупинено на час, пропонують штрафувати на 3400 гривень.

Популярні статті зараз

Додадуть грошей за кожні 6 місяців роботи: як і на скільки Пенсійний фонд підвищуватиме пенсії українцям

"Ну все, тепер мій хлопець з кільцем поїде до вас": Леся Нікітюк обтягнулася тоненьким купальником і показала величезну приманку для хлопців

"Настя, закінчуй": дружину Потапа Каменських розкритикували за занадто відвертий купальник, "Навіщо ти труси одягаєш, незрозуміло"

"Боже, яка левиця": Леся Нікітюк в ліжку показала колготи за ціною турпутівки, "як порвуться не викидай - цибулю складеш"

Все новости

Автори законопроєкту виходять з того, що система штрафних балів існує давно в США, Великобританії, Франції та в інших країнах, і довела свою ефективність.

Нещодавно розповідав Новинар, що українських водіїв очікують нові штрафи, за що каратимуть.

Також повідомляв Новинар, що експерти попередили про можливу нестачу автомобільного газу в Україні.

Ще писав Новинар, що з 1 січня в Україні змінилася вартість первинної реєстрації транспортних засобів.