В Україні планують скоротити термін дії Сovid-сертифікатів

Заступник міністра охорони здоров'я Марія Карчевич в ефірі програми «Сніданок з 1+1» розповіла про зміни, які стосуватимуться covid-сертифікатів.

Згідно з інформацією, з наявністю covid-сертифікатів про вакцинацію, або ж про одужання, або ж про ПЛР-тести, українці можуть відвідати близько 60 країн. Однак, якщо Україна приєднається до глобальної мережі, кордони будуть відкриті в 80 країн.

Наша країна вже направила запит про приєднання до глобальної мережі. На сьогодні йдуть технічні консультації. Не виключено, що через кілька місяців в Міністерстві охорони здоров'я зможуть заявити, що Україна дозволяє подорожувати у велику кількість країн.

Марія Карчевич зазначила, що в Міністерстві готують рішення на рівні українського законодавства. Воно буде прийнято орієнтовно на цьому тижні. Якщо рішення буде прийнято, то термін дії covid-сертифікатів буде скорочений вже не на один рік, а на 270 днів.

Також вона розповіла українцям і про сертифікат про "бустер" або ж бустерну дозу вакцини, який також діятиме 270 днів, і його можна буде отримати з кінця січня. У сертифікаті буде відзначатися третя доза і тип вакцини.

Популярні статті зараз

В Україні подорожчала доставка газу: хто може не платити за новими тарифами

Штраф 340 грн тільки початок: українцям готують нове покарання, за що доведеться платити

"Боже, яка левиця": Леся Нікітюк в прозорих колготах і крихітному декольте вигнула спинку в ліжку

Снігу намете по коліна: морози змінять люті хуртовини, прогноз погоди на 15 Січня

Все новости

Окремий сертифікат для додаткової дози вакцини не передбачається. Варто відзначити, що додаткова доза вакцини пропонується тим людям, у яких через хвороби та ліків не сформувалася захист від Covid після двох доз вакцини

До таких громадян можна віднести людей з раком крові, ВІЛ, трансплантованими органами тощо, а бустерна доза – це третя доза для тих, у кого закінчився термін захисту двох доз (6-9 місяців), зазначила чиновниця МОЗ.

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що українцям почнуть видавати новий сертифікат про вакцинацію після отримання бустерної дози препарату.

Також повідомляв Новинар, що в Кабміні розповіли, що буде з «тисячею від Зеленського» якщо її не використовувати вчасно.

Ще писав Новинар, що з 2022 року деякі ліки можна буде купити лише за рецептом.