Хто в Україні може залишитися без пенсійних виплат у віці 60 років

З приходом 2022 року в Україні набули чинності нововведення щодо виходу на заслужений відпочинок. Тепер, щоб вийти на пенсію у віці 60 років потрібно за плечима мати 29 років страхового стажу, хоча минулого року він становив 28 років. З кожним роком страховий стаж буде збільшувати та досягне максимальної позначки 35 років. Про це розповідає Обозреватель.

Хто ж може не отримати заповітну пенсію у віці 60 років? Згідно з підрахунками, у 2028 році лише 45% українських громадян у віці 60 років зможуть отримувати пенсійні виплати. Близько 40% громадян доведеться попрацювати до 63 років, щоб вийти на заслужений відпочинок і лише 5% українців працюватимуть до 65 років. І статистика з кожним роком лише погіршуватиметься.

Така ситуація пов'язана з тим, що до 2027 року будуть рости вимоги до страхового стажу і якщо на сьогодні потрібно мати 29 років стажу для виходу на заслужений відпочинок у віці 60 років, а вже з 2023 року знадобитися вже 30 років стажу.

Крім того, в Україні відзначається величезна тіньова зайнятість, високий рівень безробіття і це вплине на те, що частина українців, яка не заробила необхідний стаж для виходу на пенсію, буде лише збільшуватися.

Відзначається, що умови виходу на заслужений відпочинок у віці 63 років також будуть пропорційно змінюватися, проте вони на 10 років Менше. Наприклад, щоб у 2022-му отримати пенсію в 63 роки, потрібно мати від 19 до 29 років стажу. Щорічно ця норма зростатиме на 12 місяців також до 2028-го.

Популярні статті зараз

В Україні подорожчала доставка газу: хто може не платити за новими тарифами

Готуйтесь до заторів на дорогах: Україну весь день буде засипати снігом

Девальвація гривні все ближче: курс долара з кожним днем йде вгору, прогноз експертів

По 100 000 в одні руки: українцям роздаватимуть гроші, хто отримає та з якою умовою

Все новости

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, коли українські жінки мають право вийти на заслужений відпочинок і що змінилося з приходом 2022 року.

Також повідомляв Новинар, що українських пенсіонерів в році, що прийшов очікує п'яти разовий перерахують пенсійних виплат.

Ще писав Новинар, яким категоріям українських пенсіонерів вже в січні підвищать пенсійні виплати, на скільки зростуть пенсії.