Свята, прикмети, заборони та іменини 13 січня поточного року

У день 13 січня всі відзначають переддень Старого Нового року або ж Щедрий вечір. З цим святом приходять до кінця "святі вечори", які тривали з 6 січня по 12 січня. У цей період було заборонено виконувати будь-яку фізичну і господарську роботу. Інформацією ділиться Новинар.

У день 13 січня в народі за традицією, молодь ходила по дворах з піснями та щедрівками, колядками й побажаннями миру, добра і всього найкращого. Православні всього світу в день 13 січня шанують пам'ять Святої Меланії. Тому в народі свято називали Меланки.

Згідно з народними традиціями та обрядами, опівночі потрібно було струшувати сніг з яблунь, щоб був хороший урожай. Дівчата в цей день намагалися поворожити на судженого. У цей день ворожіння відрізнялися особливою точністю.

Народні прикмети

У цей день категорично заборонено починати нові справи - це не принесе хорошого результату. На святковому столі не повинні стояти страви з риби та птиці — можна позбутися щастя. Заборонялося в цей день брати гроші в борг або давати — не розпрощаєтеся з боргами та не варто виносити сміття або перераховувати дрібниця в гаманці — позбудетеся достатку.

Предки вірили, що в день 13 січня потрібно накривати багатий стіл і чим багатшим він буде, тим багатшою буде сім'я в цьому році. Дівчата намагалися поворожити на Меланку і дізнатися свою долю і майбутнє весілля.

Свої іменини в день 13 січня відзначають Давид, Йосип, Маланія, Михайло, Петро, Яків.

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав про свята прикмети та іменини 11 січня поточного року. 

Також повідомляв Новинар, що в Україні очікується чергове подорожчання цукру.

Ще писав Новинар, що синоптики поділилися актуальним прогнозом погоди.