В Україні мають намір ввести нову систему покарання за порушення ПДР - штрафні бали

З приходом, нового 2022 року українців чекає маса нововведень. Також деякі нововведення торкнутися й українських водіїв. В Україні мають намір повернути штрафні бали за порушення правил дорожнього руху. Інформацією ділиться портал Фокус.

До Верховної Ради направлено законопроєкт, в якому пропонують нараховувати штрафні бали за порушення правил дорожнього руху, як в інших країнах Європейського Союзу. Варто відзначити, що до 2020 року бали списувалися замість штрафів і допомагали уникнути покарання.

Відзначається, якщо водій набере 12 штрафних балів, то йому доведеться повторно складати іспит з водіння.

Щодо балів, то за кожне порушення сума балів різна. Наприклад, за проїзд з не пристебнутим ременем безпеки та за перевезення дітей без спеціального крісла загрожує 1 штрафний бал.

За проїзд на несправному транспортному засобі, із закритими номерами (повторно), перевезення дітей без автомобільного крісла в черговий раз і перевищення швидкості на 20 км/год або проїзду на червоне світло загрожує 2 штрафних бали.

Популярні статті зараз

Дешевше кинути: в Україні пачка сигарет подорожчала до 70 грн, дані Держстату

Сотні закритих відділень: ПриватБанк, Ощадбанк і не тільки, що відбувається з банківською системою

"Боже, яка левиця": Леся Нікітюк в ліжку показала колготи за ціною турпутівки, "як порвуться не викидай - цибулю складеш"

Девальвація гривні все ближче: курс долара з кожним днем йде вгору, прогноз експертів

Все новости

3 бали отримають ті водії, які порушили правила дорожнього руху або здійснили зупинку на смузі маршрутних транспортних засобів. Також 3 бали загрожує і за керування несправним автомобілем, який використовують для перевезення пасажирів.
На 5 балів можуть розраховувати водії, які перевищили швидкість більш ніж на 50 км/год або створили аварійну ситуацію на дорозі.

Якщо водій транспортного засобу за рік набрав 12 штрафних балів і більше, а новачок, права у якого отримані менш як рік — 8 штрафних балів, то поліція має право позбавити його водійського посвідчення або винести рішення про тимчасове припинення дії прав.

Відновити документ можна буде лише після складання іспиту як теоретичного, так і практичного в МВС. Варто відзначити, що кількість балів буде обнулятися щорічно.

Нещодавно розповідав Новинар, що фахівці попередили про можливий дефіцит автомобільного газу в Україні.

Також повідомляв Новинар, що з 1 січня в Україні змінилася ціна на первинну реєстрацію транспортних засобів.

Ще писав Новинар, що водіїв почали штрафувати за ввезені автомобілі, які вчасно не пройшли реєстрацію.