В Україні з 1 вересня запрацює новий механізм отримання грошової компенсації одноразової допомоги "пакунок малюка".

Про це повідомляється на сайті Міністерства соціальної політики.

"З 01.09.2020 починає працювати новий механізм отримання грошової компенсації одноразової допомоги "пакунок малюка". Відтепер у батьків є право обирати, що для їх малюка є необхідним: чи потрібен їм одяг, якщо в них вже є діти, особливо діти які мають маленьку різницю у віці, або якщо дитина має алергію і їй не підходять засоби, передбачені у натуральній формі пакунку", - ідеться в повідомленні.

Пакунок малюка, скріншот з відео
Пакунок малюка, скріншот з відео

Згідно з оприлюдненою інфографікою, отримати грошову компенсацію замість одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" можуть громадяни України, іноземці та особи без громадянства у яких народилася дитина та які разом з нею на законних підставах проживають на території країни, є її батьками, патронатними вихователями, прийомними батьками, батьками-вихователями, опікунами (якщо батьки відмовилися від новонародженої дитини в пологовому будинку (відділенні), перинатальному, неонатальному центрі) і забезпечують належні умови для догляду за нею та її виховання.

Популярні статті зараз

Тринадцята пенсія для "обраних": кому пропонують зробити позачергові виплати та яким коштом

Похолодання та дощі: в яких областях готувати парасольки, прогноз погоди на 23 вересня

Зимовий час 2021: названа дата, коли українці спатимуть на годину довше

Мінімальна пенсія 2600 грн для "обраних": у кого зростуть виплати з 1 грудня

Все новости

Громадяни, які у 2020 році не отримали"пакунок малюка" в натуральному вигляді, можуть звернутися по грошову компенсацію протягом 12 місяців від дня народження дитини.

Інфографіка: msp.gov.ua
Інфографіка: msp.gov.ua

Зазначається, що АТ КБ "ПриватБанк" відкриває поточний рахунок отримувачу грошової компенсації зі спеціальним режимом використання та отримання картки для виплат "пакунок малюка".

Після зарахування коштів на картку для виплат "пакунок малюка" отримувачі самостійно витрачають гроші виключно на купівлю дитячих товарів та товарів для породіллі, придбати які можна у закладах торгівлі та інтернет-магазинах, які приєдналися до реалізації пілотного проєкту з монетизації одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка".

У Мінсоцполітики наголошують, що кошти можуть бути витрачені протягом року з дня їх зарахування на рахунок.

Як повідомлялось, Кабінет Міністрів на засіданні 29 липня прийняв рішення про запровадження виплати 5 тисяч гривень на одного новонародженого замість видачі "пакунків малюка".

Інфографіка: msp.gov.ua
Інфографіка: msp.gov.ua

Інфографіка: msp.gov.ua
Інфографіка: msp.gov.ua

Інфографіка: msp.gov.ua
Інфографіка: msp.gov.ua

Раніше ми повідомляли, що Україна закриє кордон для іноземців на день раніше: кого пропускатимуть

Нагадаємо також, Івано-Франківськ та Чернівці потрапили у "червону" зону: нове епідемічне зонування з 31 серпня