Михайло Горбачов висловився про причини розпаду Радянського Союзу.

Як передає Новинар, на цей рахунок перший і останній президент СРСР розповів у своїй статті для видання "Російська газета".

У матеріалі політик пояснив, що країна у вісімдесятих гостро потребувала реформ, які було дуже реально провести якби всі учасники даного процесу підійшли до нього з усією відповідальністю.

Популярні статті зараз

Таке масло їсти не можна: Держспоживслужба назвала виробника підробки

Сніг, дощі та морози: в яких областях погода зіпсує вихідні українцям

Не показуйте це чоловікам. Безсоромна Ксенія Мішина розкинула ніжки у мокрому купальнику, "Час підкорювати Голлівуд"

Дуже схожа на маму. "Холостячка" Злата Огневич показала зворушливе сімейне фото

Все новости

У підсумку Радянський Союз, згідно зі словами Горбачова, перетворився б на державу з сильним і ефективним центром, а також по-справжньому незалежними республіками.

«Але вирішити це завдання ми не змогли. Я не знімаю з себе свою частку відповідальності", - зізнався Михайло Сергійович, зазначивши, при цьому, що його совість чиста, так як він відстоював країну до кінця, використовуючи лише політичні методи боротьби.

Також раніше колишній президент СРСР Михайло Горбачов допустив можливість відновлення Радянського Союзу, але на це буде потрібно дуже багато часу.

"На це відповість хід історії, а я такими справами не займаюся. Дуже складно йдуть процеси об'єднавчі, що не роблять - ніяк не виходить", - заявив Горбачов.

Згідно з його словами, колишні радянські республіки розгубили політичний досвід. Повинно пройти більше часу, щоб»набралися б розуму і досвіду".

"Я думаю, нахлебались і ще не розсьорбали, це зупиняє. З Білоруссю не клеїться - це ж треба? Тільки час покаже", - підсумував колишній президент СРСР.

Зазначимо, що раніше в інтерв'ю The Times він поміркував про долю світу в разі збереження Радянського Союзу. За його припущенням, світ був би кращим, стабільнішим, безпечнішим і справедливішим. Він також підкреслив, що перебудова не ставила своєю метою розвал Союзу.

Нагадаємо, що Зеленський прокоментував закінчення війни на Донбасі: "це не спрацьовує, цього не вистачає".

Раніше ми повідомляли, що Зеленський прокоментував вплив на протестуючих: "є бажання повернути назад Радянський Союз".

Також нагадаємо, що Уляна Супрун поскаржилася на сервіс в Україні після відвідин Сільпо: "Спадок від совєцької системи".