При будівництві газопроводу "Північний потік-2" Москва сподівалася на іноземні компанії, однак все повністю провалилося.

Як передає Новинар, про цю інформацію заявив російський політолог Сергій Міхєєв.

"Росія користувалася послугами іноземних компаній, сподіваючись, що ніхто цим компаніям не буде чинити перешкод і вони виявляться сміливими, щоб не реагувати на загрози", – заявив Міхєєв в коментарі виданню "Вести".

Згідно з його словами, Росії треба було мати свої судна, і у "Газпрому" було достатньо часу, щоб їх купити або побудувати, а також придбати у власність страхові компанії.

Популярні статті зараз

Лише за рецептом? Українцям будуть по-новому продавати ліки

Не показуйте це чоловікам. Безсоромна Ксенія Мішина розкинула ніжки у мокрому купальнику, "Час підкорювати Голлівуд"

Дуже схожа на маму. "Холостячка" Злата Огневич показала зворушливе сімейне фото

Оце так ягідки: майже гола Злата Огневич у прозорій білизні показала справжню пристрасть

Все новости

"Стратегічним завданням нинішнього історичного етапу є вихід від фатальної залежності міжнародних інститутів", – резюмував експерт.

Зазначимо, що "Північний потік-2" піде в обхід транзитних держав – України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських країн – через виняткові економічні зони й територіальні води Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.

Проєкт оцінюється в 9,5 млрд євро. Його реалізує "Газпром" в альянсі з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall. Вони взяли на себе зобов'язання профінансувати "Північний потік-2" сумарно на 50%, тобто на 950 млн євро кожен. "Газпром" надасть другу половину коштів – 4,75 млрд євро.

Україна, Польща, країни Балтії і США критикують ПП-2. На їхню думку, ЄС може потрапити в залежність від російського газу. Україна також не хоче втратити роль транзитера газу. У цьому разі вона втратить 3 млрд щорічного доходу. Берлін обіцяє гарантувати транзит через Україну навіть після будівництва газопроводу.

Роботи з будівництва "Північного потоку-2" припинено через санкції США щодо європейських підрядників, які набули чинності у грудні 2019 року.

Нагадаємо, що у Нафтогазі заявили, що ціна на газ для населення в листопаді підніметься ще на 35%.

Раніше ми повідомляли, що ціни на газ підняли одразу на чверть - що чекає на українців.

Також нагадаємо, що в Азовському морі вибухнув танкер з "російським прапором".