Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) разом з фахівцями з Данії та інших країн вивчає обставини передачі нового штаму коронавірусу від норок до людини.

Раніше там виявили 214 випадків передачі мутованого вірусу людям, котрі працюють на норкових фермах. Під час досліджень було встановлено "наявність мутацій" коронавірусу. Експерт нагадала, що "мутації — це звична справа" і що "зміни подібного типу у вірусі" спостерігаються від початку пандемії COVID-19.

Всесвітня організація охорони здоров'я
Всесвітня організація охорони здоров'я

"Ведеться робота для з’ясування ситуації в Данії, — заявила 6 листопада на брифінгу у Женеві експерт ВООЗ Марія ван Керкхове, інформує ВООЗ у Твіттер. ВООЗ має глобальну мережу лабораторій, тому еволюцію вірусу вивчає спеціальна робоча група", — повідомила Керкхове. 

Популярні статті зараз

Що коїться: майже гола Злата Огневич у прозорих трусах похизувалась стрункими формами

1000 за щеплення: уряд змінив умови, чому гроші отримають не всі

Злата Огневич не єдина: Ксенія Мішина розповіла про головну конкурентку "Холостячки-2"

Ледь «піпку» прикрила. Холостячка Злата Огневич у пінній ванні показала всі гладенькі місця, «Златуся, не балуйся»

Все новости

Водночас директор програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майкл Райан нагадав про постійне існування потенціалу передачі вірусу від тварин людині.

"Однак зараз, згідно з наявними у нас свідченнями, немає підтверджень того, що вірус у Данії зазнав значних змін з точки зору його поведінки. — сказав він.

"Поки рано робити висновок з приводу наслідків цих конкретних мутацій вірусу на норкових фермах в Данії щодо його передачі, а також посилення тяжкості хвороби, клінічної картини, імунної відповіді або потенційного реагування на вакцину", — заявила головний науковий фахівець ВООЗ Сумія Свамінатан.

Державний інститут по боротьбі з інфекційними захворюваннями Данії підтвердив передачу нового коронавірусу від норок людям. Через мутований коронавірус на норкових фермах Данії знищить 17 млн тварин. Інфекція швидко поширилася на 1 тис. 139 норкових фермах.

Раніше ми повідомляли, про загрозу національній безпеці: Зеленський терміново скликав засідання РНБО для визначення заходів невідкладної належної реакції держави на нові загрози та виклики національній безпеці та обороні країни.

Нагадаємо також, що середня зарплата в Україні досягла максимуму: на скільки збільшилися виплати. У вересні 2020 року в Україні середня номінальна заробітна плата штатного працівника зросла у порівнянні з вереснем 2019 року на 12,3% - до 11 тис. 998 грн.