У Північній Кореї внаслідок нещодавньої повені затопило дві помпові станції і греблю для охолодження реакторів в ядерному центрі Йонбйон. Про це повідомляють аналітики з проєкту 38 North, які спостерігають за ситуацією в КНДР, з посиланням на супутникові знімки.

Згідно з даними аналітиків, до заводу зі збагачення урану вода не дійшла. Фахівці виявили затоплення на основі аналізу супутникових знімків від 6-11 серпня, пише Радіо Свобода.

Зазначається, що затоплені об’єкти відносяться до двох реакторів – одного, який не працює, і експериментального, який поки що не експлуатують. Ступінь ушкоджень об’єктів в районі ядерного комплексу оцінити не вдалося через недостатню якість знімків.

Популярні статті зараз

Пекуча Оля Цибульська виставила замерзлі голі груди: "Як тобі?"

Гола Настя Каменських знову показала свої труси: "Може краще дитину завести?"

Депутатку "спіймали" на інтимному листуванні з дівчиною: "Хотіла б зараз бути поряд з вами"

Лукашенко знову звинуватив Захід і Україну в “розпалюванні заворушень”

Все новости

Повінь показала, наскільки вразливі системи охолодження ядерних реакторів під час екстремальних погодних явищ. Затоплення могло призвести до можливого пошкодження помп і їхніх енергетичних систем або до засмічення трубопровідних систем, які забирають воду з річки, зазначають у 38 North.

Реактор у Йонбйоні побудований в 1986 році за 100 кілометрів на північ від Пхеньяна. У 2007 році його робота була зупинена після шестисторонніх переговорів щодо ядерної програми Північної Кореї. У них брали участь Південна Корея, КНДР, Росія, Китай, США і Японія. Пізніше в КНДР заявляли про відновлення роботи центру.

Лідер КНДР Кім Чен Ин у 2019 році запропонував президенту США Дональдові Трампу демонтувати ядерний комплекс в обмін на скасування міжнародних санкцій. Трамп тоді відмовився від пропозиції. Вашингтон вважає, що цей ядерний полігон є лише однією з частин комплексної ядерної програми Пхеньяна.