У Білорусі випускають затриманих на акціях протесту. Багато з них повідомляють про побої і приниження. Однак заступник міністра МВС Олександр Барсуков, який приїхав вночі 14 серпня в Центр ізоляції правопорушників ГУВС на Околишина, заявив журналістам: "знущань не було".

Ті, хто вийшов на свободу, розповіли DW, в яких умовах вони перебували весь цей час.

Павла Чудука затримали 10 серпня близько 2 години ночі в центрі Мінська. Коли чоловік вже лежав на землі, Його били електрошокером в область нирок: "вплив електрошоку не видно, але відчуваєш протягом 3-5 хвилин, що ти не можеш ходити". За його словами Чудука, атрофується область шиї, а також нижня щелепа - не можеш говорити. 

Протести у Білорусі
Протести у Білорусі

Популярні статті зараз

Заощадили на пенсіонерах: скільки кожному українцю доведеться віддати на пенсії у 2022 році

Нічний мороз та денне похолодання: прогноз погоди на 22 вересня

Мінімальна пенсія 2600 грн для "обраних": у кого зростуть виплати з 1 грудня

67 копійок за кіловат: українцям розповіли, як можна платити менше за електрику

Все новости

Потім Чудука привезли в ЦИП на Охрестина. За його розповідями, там було вже 150 осіб. У різних частинах будівлі знаходилися групи по 50-60 осіб, багатьох били кийками. Павло перебував у внутрішньому дворі: "за їх визначенням це називається "пробка" - ти стоїш на колінах, руки за головою, а голова торкається підлоги; або руками до стіни, а голова торкається стіни. Людей змушували кожні 20 хвилин міняти позицію, пересуватися на колінах з одного боку стіни в іншу - 20-30 метрів". Чудук розповідає, що "швидка" приїжджала чотири рази. 

"За моїми відчуттями, я відбувся відносно легко. Бачив, як виходили люди, яким було дуже погано", - каже Андрій (ім'я змінено на прохання героя). В автозаку, за його словами, били по ногах і ставили на коліна. Чоловіка привезли в Центральне РУВС: "на парковці у внутрішньому дворі вже лежали обличчям в асфальт близько 30 осіб, між ними з криками ходили охоронці. Нас поклали там же, по всіх прибулих пройшлися кийками, потім почали обливати водою".

Андрій каже, що пролежав так близько трьох годин. Людей періодично били. Якщо хтось намагався встати, діставалося ще більше. Потім, згадує чоловік, почали викликати для складання протоколу: "всім давали вже готові "брав участь у несанкціонованих акціях, вигукував гасла". Того, хто відмовлявся підписувати, відводили в окрему кімнату і знову били, поки не погоджувався. О 10 ранку людей почали розвозити по ізоляторах.

"З автозаків почали виносити важко поранених. До них покликали лікарів. Одна лікар кричала солдатам, що це ненормально, що вони звірі. Ті відповіли:" Нормально, лікуй давай", - розповідає Михайло (ім'я змінено на прохання героя). Він провів ніч в Ленінському РУВС Мінська.

Чоловік не був на акції протесту - силовики витягли його з машини: "ми потрапили в пробку. До нас підійшли люди зі щитами і кийками, швидше за все, спецназ внутрішніх військ". Нас вивели з машини, сказали розблокувати телефони - перевіряли, чи є фото і відео з мітингів, розповідає Михайло. За його словами, у нього було відео, на якому люди йдуть з прапором, за це його затримали.