У Європейському Союзі намагаються розвіяти побоювання з приводу того, що громадяни можуть бути змушені зробити щеплення від коронавірусу для отримання дозволу подорожувати.

З цього приводу заяву зробив віце-президент Європейської комісії Марош Шефчович. Він наголосив, що вакцинація залишається добровільною, повідомляє "Європейська правда". За його словами деяким людям не можна робити щеплення за станом здоров'я, в той час, як інші просто можуть бути проти.

"Ми вживаємо всіх запобіжних заходів, щоб не створювати жодних підстав для різного ставлення до цих людей або будь-яких обмежень їхніх прав", - сказав він журналістам після участі у відеоконференції міністрів з європейських справ.

Вакцинація, кадр з відео
Вакцинація, кадр з відео

Крім того, Марош Шефчович заявив, що пріоритетом зараз повинен бути збір даних про хворобу та її лікування в цифровому вигляді, щоб експерти в галузі охорони здоров'я могли порівняти способи мутації вірусу, дію вакцин і узгодженість стандартів тестування у всіх країнах.

Популярні статті зараз

Міністр оборони Колумбії помер від Covid-19: хворів на важку форму

Чому школярі не повернуться до школи найближчим часом: пояснення МОЗ

Відпустки в Україні нараховуватимуть по-іншому: чому це торкнеться кожного

В Італії зійшов з рейок пасажирський потяг: є постраждалі

Все новости

"Ми повинні переконатися, що дані будуть збиратися в електронному вигляді відповідно до всіх правил конфіденційності, і це повинно бути зроблено на спільних платформах, щоб ми могли ділитися даними", - сказав він.

Варто зауважити, що Греція планує видавати цифрові сертифікати про вакцинацію кожній людині, якій зроблено щеплення від COVID-19. Глави держав і урядів ЄС повинні обговорити цю пропозицію на відеосаміті в четвер. Вакцинація вже почалася в 27 країнах ЄС, але не ясно, яка частина населення буде вакцинована до сезону літніх канікул.

Вакцинація, кадр з відео
Вакцинація, кадр з відео

Нагадаємо, що буде з цінами на квитки у 2021 році: пояснення Укрзалізниці. УЗ пояснила, чи зміняться ціни на залізничні квитки

Раніше ми повідомляли, в Одесі правоохоронці шукають бомбу у 185 дитячих садочках: "Загроза вибуху". В Одесі шукають бомбу відразу майже в 200 дитсадках

Нагадаємо також, Кабмін має намір схвалити граничну ціну газу в Україні: названо точні цифри. Кабінет міністрів України повинен зібратися на позачергове засідання для прийняття граничних тарифів на газ для населення, які почнуть діяти вже з лютого.