Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що збої в системі освіти, викликані пандемією коронавірусу, можуть обернутися катастрофою для цілого покоління.

Як передає Центр новин ООН, там серйозно стурбовані тим, що у зв'язку з пандемією коронавірусу багато країн світу прийняли рішення закрити всі навчальні заклади, через що можливості ходити в школу позбулися півтора мільярда дітей. Багато хто перейшов на дистанційне навчання. Однак близько третини дітей - 463 мільйони - не можуть вчитися "на відстані", оскільки у них вдома немає комп'ютера або Інтернету.

Як наголосили в ЮНЕСКО, сьогодні все ще майже половина всіх учнів у світі так чи інакше страждає через закриті школи або скорочення навчальних годин.

"Збої в системі освіти зачіпають всіх, особливо учнів та їх сім'ї, а також вчителів", - йдеться в посланні Генерального секретаря з нагоди Міжнародного дня освіти, який відзначається 24 січня.

Школа, фото: кадр з відео
Школа, фото: кадр з відео

Популярні статті зараз

Пенсійний стаж рахуватимуть по-новому: що змінив Кабмін для українців

У цей день завершіть розпочаті справи: велике свято 18 жовтня, прикмети та заборони

Стала відома справжня ціна на український газ, скільки переплачуємо

В Україні змінять правила виплати пенсій для жінок у віці від 60 років

Все новости

Через збої в традиційній системі освіти виникла необхідність впроваджувати інноваційні методи навчання, але не всі змогли перейти на дистанційне навчання, і в результаті - багато дітей втратили право на освіту. Як вважає Гутерріш, через це постраждають всі, адже домогтися перетворень можна лише в освіченому суспільстві.

"В умовах, коли світ продовжує боротися з пандемією, з тим, щоб уникнути катастрофи для цілого покоління, ми повинні зробити все необхідне для реалізації права на освіту - одного з основних прав людини і загального надбання людства", - закликав генсек ООН.

За його словами ще до пандемії школу не відвідували близько 258 мільйонів дітей і підлітків, більшість з яких становили дівчатка. У країнах з низьким і середнім рівнем доходу більша частина дітей у віці до 10 років не мали можливості освоїти навіть базові навички читання.

Він запропонував переосмислити концепції освіти стосовно підготовки викладачів, подолання "цифрового розриву", переглянути навчальні програми і тим самим сприяти озброєнню учнів навичками і знаннями, що відповідають сьогоднішнім реаліям.

Нагадаємо, що буде з цінами на квитки у 2021 році: пояснення Укрзалізниці. УЗ пояснила, чи зміняться ціни на залізничні квитки

Раніше ми повідомляли, в Одесі правоохоронці шукають бомбу у 185 дитячих садочках: "Загроза вибуху". В Одесі шукають бомбу відразу майже в 200 дитсадках

Нагадаємо також, Кабмін має намір схвалити граничну ціну газу в Україні: названо точні цифри. Кабінет міністрів України повинен зібратися на позачергове засідання для прийняття граничних тарифів на газ для населення, які почнуть діяти вже з лютого.