Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган оголосив, що розвідувальне судно "Кануні" ("Віра") знайшло в Чорному морі родовище із 320 мільярдами кубічних метрів газу. Це найбільше розвідане Туреччиною родовище, яке може позбавити її залежності від імпорту газу.

Знайдений "Кануні" поклад природного газу знайшли на глибині 3500 метрів у ділянці Чорного моря, яка перебуває у виключній економічній зоні Туреччини — тобто там вона, відповідно до міжнародного права, може сама видобувати газ.

Туреччина знайшла родовище газу у Чорному морі
Туреччина знайшла родовище газу у Чорному морі

"Знайдений поклад насправді є частиною значно більшого джерела. Дай Бог, знайдемо ще більше. Як країна, що роками покладалася на імпорт газу, ми тепер більш упевнені у своєму майбутньому", — заявив Ердоган.

Він також заявив, що Туреччина готова почати розвідування газоносної області (тобто побудувати все необхідне для видобутку газу) вже з 2023 року. Утім, за оцінками експертів, на це насправді можуть піти до десяти років та мільярди доларів.

Популярні статті зараз

Микита Добринін прийняв цікаве положення і розповів про масу турбот: "Сотні ідей"

Катя Кухар в купальнику розсунула ноги, показавши дещо цікаве: "Рибка в океані"

Володимир Дантес перейшов на фастфуд, Надя Дорофєєва так погано готує?

Гола Оля Полякова в одному халаті зробила собі пересадку волосся

Все новости

У 2019 році Туреччина заплатила 41 мільярд доларів за імпорт газу. Найбільшими його постачальниками до країни є Росія, Іран та Азербайджан; скраплений природний газ Анкарі продають США й Катар. В останні роки Туреччина намагалася зменшити свою залежність від імпорту газу. 

Раніше ми повідомляли, що у Європі посилюють карантин: які обмеження введуть

Нагадаємо також, в Україні 10 областей не готові до ослаблення карантину: повний перелік