Організація Об'єднаних Націй закликає владу Білорусі негайно звільнити всіх, хто був незаконно затриманий під час акцій протесту, і припинити затримувати людей за здійснення їх прав на свободу вираження поглядів і свободу мирних зібрань.

Як передає Новинар, про це заявила прес-секретар Верховного комісара ООН з прав людини Ліз Тросселл на брифінгу в Женеві.

Білорусь " зобов'язана забезпечити ведення повних і точних записів про всіх осіб, які утримуються під вартою», а також своєчасно інформувати членів їх сімей і адвокатів про те, де їх утримують, зазначили в ООН.

В організації повторили заклик Верховного комісара з прав людини до негайних, ретельних, незалежних і неупереджених розслідувань всіх тверджень про порушення прав людини.

Популярні статті зараз

Ще день залишився: "бабине літо" відкладається, українцям назвали дату приходу холодів

Два підвищення "мінімалки": кому піднімуть пенсії до 2 400 грн до кінця 2021 року

Всім, кому виповниться 60 років: в Україні підвищують пенсії жінкам, коли й скільки додадуть

67 копійок за кіловат: українцям розповіли, як можна платити менше за електрику

Все новости

В ООН також стурбовані, що доля і місцезнаходження не менше восьми осіб, зниклих після початку протестів 9 серпня, залишаються невідомими, і закликали білоруську владу переглянути свою позицію відмови від співпраці зі спеціальним доповідачем ООН з питань Білорусі.

Зазначимо, що в Білорусі майже два тижні тривають масові акції протесту, учасники яких не згодні з офіційними результатами виборів.

Нагадаємо, що влада Білорусі заблокувала сайт Радіо Свобода.

Раніше ми повідомляли, що у Білорусі не виключають військового конфлікту.