Лікарня в столиці Німеччини Берліні, куди доставили з Росії у важкому стані опозиційного політика і викривача корупції Олексія Навального, заявляє, що почала велике дослідження стану його здоров'я.

Як повідомляє Новинар, "Клініка "Шаріте" в Берліні підтверджує, що прийняла Олексія Навального на лікування.

Зараз йде широка медична діагностика. Після завершення досліджень і консультації з сім'єю лікарі, які ведуть лікування, повідомлять громадськості про захворювання і про подальші кроки в його лікуванні«, - заявила Університетська клініка» Шаріте", куди Навального доставили вранці 22 серпня.

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що знайти причину того, чому гострий критик Кремля і президента Росії Володимира Путіна опинився в комі, «критично важливо».

"Сподіваюся, що всі, хто може внести вклад у відповідь на це питання, зроблять це» , — сказав Штайнмаєр, який перебуває з візитом в Австрії.

Він також побажав Навальному швидкого одужання і продовження його роботи.

Зазначимо, що Навального доставили в Берлін з російської Омська спеціальним санітарним літаком. Його рейс організувала громадська організація " кіно за мир» (англ. Cinema for Peace), яка працює в Берліні, — як повідомив її засновник Яка Бизиль, так і зробили на прохання Петра Верзілова, видавця російського опозиційного сайту «Медиазона» та учасника гурту Pussy Riot , з просуванням якого пов'язана ця організація, — а сплатив цей рейс, за словами соратника Навального Леоніда Волкова, підприємець з Росії Борис Зимін, який разом з батьком-мільярдером Дмитром Зиміним, живучи зараз у США, підтримують російські опозиційні проекти.

Літак з німецькими лікарями-реаніматологами простояв в Омську майже добу-Омські лікарі, які почали було готувати Навального і його медичні документи до перевезення в Німеччину, раптово змінили думку і заявили, що він не транспортабельний ще принаймні дві доби. Соратники Навального, які підозрюють, що його отруїли, припускають, що метою затримки бути те, щоб дочекатися, поки ймовірна отрута безслідно виведеться з організму. Нарешті, після тривалих переговорів і звернення представників Навального до Європейського суду з прав людини, а дружини Навального до президента Росії Володимира Путіна, його відпустили.

Як заявила Бізіль, стан Навального під час транспортування санітарним літаком був стабільним — що суперечить твердженню російських лікарів, того не можна було перевозити.

Нагадаємо, що Олексій Навальний з 20 серпня перебував у реанімації в Омській лікарні: йому стало погано під час рейсу Томськ-Москва, пасажирський літак екстрено посадили в Омську. Політик перебуває в комі. Його діагноз невідомий.

Раніше ми повідомляли, що дружині Навального нададуть медичну карту з лікарні в Омську.