Всесвітня організація охорони здоров'я скликала надзвичайний комітет з коронавірусу. Експерти закликали готуватися до "дуже затяжної" пандемії. Наслідки пандемії коронавірусу людство буде відчувати протягом найближчих десятиліть. Про це заявив глава Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Гебреісус.

"Пандемія - це криза в галузі охорони здоров'я, яка буває раз на століття, і наслідки якої будуть відчуватися протягом наступних десятиліть. Багато країн, які вважали, що вони залишили позаду найгірше, зараз стикаються з новими спалахами. Деякі з тих, хто був вражений перші тижні менше, тепер стикається зі зростаючою кількістю випадків і смертей ".

У рекомендаціях країнам-членам ВООЗ радить продовжувати мобілізувати глобальних і регіональних партнерів з метою швидкого реагування на COVID-19 і прискорити дослідження з розробки вакцини і доступу до діагностики та терапії. Влада повинна забезпечувати тестування, ізоляцію і лікування інфікованих, а також виявлення їх контактів. Люди - дотримуватися дистанції, носити маску, регулярно мити руки і безпечно кашляти далеко від навколишніх.

Світова спільнота досягла прогресу в розробці вакцини проти COVID-19, однак, поки дієвих ліків ще немає. Головний вчений Всесвітньої організації охорони здоров'я Сумія Свамінатан вважає, що вакцина широкого застосування від коронавірусу може стати доступною в середині наступного року.