У Швеції очікують восени мати справу не з другою масштабною хвилею коронавірусу, а лише з локальними спалахами захворювання. Відповідну заяву зробив головний епідеміолог країни Андерс Тегнелл.

"Ми не вважаємо, що у нас буде класична друга хвиля, яка проявляється під час пандемій грипу, коли ви знову отримуєте широкомасштабне зараження в суспільстві", - сказав він телеканалу TV4 в понеділок.

Згідно з його висновками, поширення коронавірусу більш неоднорідне, тому скоріш за все, Швеція зіткнеться з окремими спалахами хвороби, як це зараз відбувається в решті Європи.

"Ми не бачимо (перспективи) того, що ми повернемося до ситуації, яка була навесні", - резюмував Тегнелл.

Популярні статті зараз

Заощадили на пенсіонерах: скільки кожному українцю доведеться віддати на пенсії у 2022 році

Штраф 51 тис. грн: на українських дорогах з 1 жовтня запрацює нова форма контролю

Ще день залишився: "бабине літо" відкладається, українцям назвали дату приходу холодів

На ногах ледь тримається, а хоче помолодшати: 72-річна Алла Пугачова змінила колір волосся та зробила пластику

Все новости

Швеція на відміну від інших скандинавських і європейських країн не обмежувала повністю через пандемію коронавірусу пересування жителів країни, роботу підприємств і розважальних установ. Подібні заходи викликали неоднозначну реакцію як у Швеції, так і за кордоном.

У травні шведська прокуратура почала розслідування того, що відбувалося в будинках для людей похилого віку під час епідемії, оскільки до половини летальних випадків серед інфікованих у Швеції прийшлися на будинки престарілих.

Згідно з даними статистичного сайту Worldometer, всього у Швеції діагностували 86 068 випадків коронавірусу, померли 5810 інфікованих. Західні ЗМІ уточнюють, що, хоча у Швеції зафіксовано більше смертей, ніж у сусідніх скандинавських країнах, ці показники нижче, ніж у таких європейських країнах як Велика Британія, Франція, Бельгія. При цьому приріст випадків захворювання, кількість госпіталізацій і смертей в країні за останні місяці серйозно скоротилися.

Тим часом звучали побоювання про можливість другої хвилі коронавірусу в Швеції в зв'язку з поверненням шведів з літніх відпусток і початком минулого тижня в школах нового навчального семестру.

Раніше ми повідомляли, що у Європі посилюють карантин: які обмеження введуть

Нагадаємо також, в Україні 10 областей не готові до ослаблення карантину: повний перелік