США глибоко стурбовані попередніми висновками медичних експертів із Німеччини, з яких випливає, що російський опозиційний політик Олексій Навальний був отруєний.

Якщо ці повідомлення будуть підтверджені, Сполучені Штати підтримають заклик Європейського союзу до всеосяжного розслідування і будуть готові сприяти такому розслідуванню.

Як передає Новинар, про це йдеться в оприлюдненій 25 серпня заяві держсекретаря США Майкла Помпео на сайті Державного департаменту.

"Родина Навального і народ Росії заслуговують на проведення всеосяжного і прозорого розслідування та притягнення причетних осіб до відповідальності" , - додає Помпео.

Популярні статті зараз

Володимир Дантес перейшов на фастфуд, Надя Дорофєєва так погано готує?

Гола Тіна Кароль підібгала ноги і прикрила свій "вареник": "Як богомол або бабка"

Як швидко накопичити гроші: лайфхак від "короля математики"

Лукашенко знову звинуватив Захід і Україну в “розпалюванні заворушень”

Все новости

Зазначимо, що Міністерство закордонних справ Росії увечері 25 серпня опублікувало коментар із приводу російсько-американських консультацій, проведених керівником зовнішньополітичного відомства Сергієм Лавровим із заступником Держсекретаря США Стівеном Біганом. У діалозі було порушене питання про Олексія Навального.

«Заздалегідь визначивши те, що трапилося, як «інцидент», американська сторона акцентувала, що «в разі підтвердження версії про його отруєння як опозиціонера Вашингтон вживе заходів, на тлі яких померкне реакція американського суспільства на російське втручання в президентські вибори в США в 2016 році», – вказано в публікації.

У коментарі МЗС Росії йдеться, що російська сторона наголосила на неприпустимості голослівних звинувачень. Російське керівництво виступає за найретельніше і максимально об’єктивне розслідування події, наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, що 20 серпня Навальний летів із Томська в Москву. У польоті йому стало зле, і він знепритомнів. Екіпаж екстрено посадив літак в Омську. Навального відправили в реанімацію місцевої лікарні і підключили до апарату штучної вентиляції легенів.

22 серпня спецлітак із Німеччини доставив опозиціонера в Берлін. Соратник Навального Леонід Волков повідомив, що переліт оплатив бізнесмен і філантроп Борис Зімін і фонд його сім’ї.

Зазначимо, що родичі й близькі соратники Навального вважають, що його отруїли.

Раніше ми повідомляли, що Кремль не бачить приводу для кримінальної справи щодо отруєння Навального.