Дострокове голосування на виборах президента Білорусі почалося 4 серпня. Один із кандидатів – чинний голова держави Олександр Лукашенко – планує цього дня звернутися до народу й парламенту.

Як передає Новинар, цю інформацію повідомляє білоруська служба Радіо Свобода.

Дострокове голосування триватиме до 8 серпня, головний день виборів – 9 серпня. За даними Центральної виборчої комісії, у Білорусі створено 5 767 виборчих дільниць, із них 44 – за кордоном.

Виборці, які не можуть перебувати за місцем проживання в основний день, можуть голосувати достроково. Однак, як неодноразово заявляли незалежні спостерігачі, влада використовує це право для того, щоб масово «заганяти» на дільниці студентів, військових, державних службовців.

Популярні статті зараз

Всім, кому виповниться 60 років: в Україні підвищують пенсії жінкам, коли й скільки додадуть

Тільки в одній області буде сухо: дощі та грози нещадно заллють Україну, прогноз погоди на 18 вересня

Пенсії українців зростуть майже у два рази: прем'єр Шмигаль уточнив, коли чекати змін

В Україні подешевшають цукор, хліб і соняшникова олія

Все новости

Цього року на достроковому голосуванні на дільницях мають бути присутніми не більше ніж троє спостерігачів. ЦВК ухвалила таке рішення «через епідемічну ситуацію».

Правозахисники вважають, що це створило умови для маніпуляцій, щоб зробити виборчий процес ще більш закритим.

Пропозиція ініціативи «Чесні люди» встановити відеокамери на майданчиках за рахунок громадян також була проігнорована. У відповіді ЦВК вказала, що виборчий кодекс «не дозволяє залучити технічні засоби громадян до організації виборів».

Нагадаємо, що 14 липня ЦВК Білорусі зареєструвала Олександра ЛукашенкаСвітлану Тихановську, Ганну Конопацьку, Андрія Дмитрієва та Сергія Черечня кандидатами у президенти.