Японські астрофізики показали, що в акреційному диску матерії, що оточує надмассивную чорну діру, можуть народжуватися і вмирати незвичайні і дуже великі планети - "бланети". Про це повідомляє The Astrophysical Journal.

Чорні діри руйнівні, вони поглинають все, що наблизиться на досить близьку до них відстань. Їх околиці можуть бути заселені і зірками, і навіть планетами, захопленими гравітацією чорної діри. А деякі планети здатні народжуватися з розсіяного газу і пилу просто в цьому диску - до такого висновку прийшли японські астрофізики на чолі з Кеіт Вада (Keiichi Wada) з Університету Кагосіма.

Біля чорних дір у космосі народжуються гігантські планети
Біля чорних дір у космосі народжуються гігантські планети

Вчені називають такі об'єкти "бланетами" (blanets, від black hole - "чорна діра" і planet - "планета"), показавши, що вони можуть з'являтися в не надто бурхливих акреційних дисках, які оточують надмасивні чорні діри в активних ядрах галактик.

Загалом народження нових "бланет" відбувається так само, як у звичайних планет, що формуються в протопланетних дисках, які оточують молоді зірки. В області, де рух речовини не надто турбулентний, дрібні частинки починають злипатися під дією слабких електростатичних сил. Поступово вони збільшуються, стикаються і з'єднуються, їх власна гравітація стає все більш значною, притягаючи нову і нову матерію.

Популярні статті зараз

Зірка "Дизель Шоу" Вікторія Булітко розчесала кучері не в тому місці: "Пір'ячко почистити не дали?"

Суд прийняв рішення щодо "луцького терориста"

Гола Оля Полякова в одному халаті зробила собі пересадку волосся

Тіна Кароль без трусів позбавила людей дару мови: "Повний уля ля, ну навіщо..."

Все новости

Судячи з результатів моделювання, у надмасивної діри масою близько мільйона сонць на відстані близько 13 світлових років від її центру можуть формуватися планети в кілька тисяч разів важчі за Землю - аж до верхнього теоретичної межі. А у чорної діри масою 10 мільйонів сонць "бланети" можуть виростати і коричневими карликами - "проміжними" об'єктами між звичайними планетами і справжніми зірками.