Про те, які захисні маски найкраще захищають від коронавірусу в період пандемії розповіли американські вчені. Дослідники протестували маски з різних матеріалів і оприлюднили результати.

Фахівці з Каліфорнійського університету в Ріверсайді досліджували маски з шовку, бавовни та поліефірних волокон. Про це повідомляє видання Plos One.

Як виявилося, шовкова тканина найкраще стала бар'єром між інфекцією і людиною, завдяки тому, що не вбирає вологу. Бавовняні та віскозні маски - навпаки, дуже швидко вбирають у волокна рідини.

Носіння маски
Носіння маски

Популярні статті зараз

Катерина Осадча зганьбилася на всю країну: "Соромно вже дивитися"

Українцям пояснили, як змінити постачальника газу: повна інструкція

Відпустки в Україні нараховуватимуть по-іншому: чому це торкнеться кожного

Тіна Кароль перейшла всі межі дозволеного і знялася без одягу: "Це дивляться діти!"

Все новости

"Шари шовку затримують вологу і перешкоджають вдихання вірусів, а також не накопичують на своїй поверхні воду, на відміну від бавовни та віскози", - розповів автор дослідження, доцент Каліфорнійського університету Патрік Герра.

Бавовна вбирає вологу, як губка, і перестає виконувати захисні функції через 30-40 хвилин після початку використання. Шовкова тканина залишається захистом протягом всього періоду застосування. А мідь, яка міститься в шовку, є гарним дезінфекційним агентом.

Раніше ми повідомляли, що ЗСУ відпрацювали навички швидкого реагування разом з військовими з США

Нагадаємо також, спрощення Канадою візового режиму для українців: Зеленський провів розмову з Трюдо