За даними Національного інституту раку, щорічно в Україні близько 140 тисяч українців дізнаються про те, що мають рак. Проте, близько третини з них чують свій діагноз на пізніх стадіях, коли новоутворення потребує тривалішого та складнішого лікування, а шанси на повне одужання дуже низькі. Про це пише Уляна Супрун на своїй сторінці у Фейсбуці.

"Фактично кожну українську сім’ю в той чи інший час зачепив рак — хтось з близьких чи родичів наразі бореться з онкозахворюванням, хтось успішно пройшов лікування, хтось — все ж помер, дізнавшись про рак пізно, коли хвороба вже надто сильно прогресувала.", - написала вона. Уляна Супрун

Уляна Супрун
Уляна Супрун

Супрун наголосила, що чим раніше виявити новоутворення, то вищі шанси на успішне лікування та одужання. Саме тому у програмі медичних гарантій передбачено 6 інструментальних досліджень для раннього виявлення раку. Пацієнти можуть зробити їх безоплатно у закладах, які уклали договір з НСЗУ Національна служба здоров'я України на надання цих послуг. Головне — мати направлення свого сімейного чи лікуючого лікаря на проведення дослідження.

Які саме дослідження для раннього виявлення раку оплачує НСЗУ?

Популярні статті зараз

Тренерка Марина Боржемська пояснила, як залишатися здоровим: "Потрібно все життя..."

Оголена Полякова змусила доньку фотографувати її сідниці: "Оля, це непристойно"

"Холостячка" Ксенія Мішина в тонкій маєчці розкрила свій секрет краси

"Зустріла президента": киянка засвітила інтимну зону перед Зеленським (відео скандалу 18+)

Все новости
  • Мамографію грудних залоз (для виявлення раку грудей)
  • Гістероскопію (для виявлення раку матки та шийки матки)
  • Езофагогастродуоденоскопію (для виявлення раку шлунка та стравоходу)
  • Колоноскопію (для виявлення раку товстої кишки)
  • Цистоскопію (для виявлення раку простати та сечового міхура)
  • Бронхоскопію (для виявлення раку легень)

Що саме оплачує НСЗУ у цих дослідженнях?

  • Проведення дослідження з забезпеченням анестезії за потреби
  • Гістологічне дослідження матеріалу взятого у пацієнта під час обстеження
  • Аналіз та опис результатів дослідження

Чому саме такі дослідження в пакеті?

Вони допомагають виявити найбільш поширені типи новоутворень. Наприклад, серед жінок — це рак грудної залози. Серед чоловіків — рак легень та рак простати. Одним з найбільш поширених є рак товстої кишки, як серед чоловіків, так і серед жінок.

Уляна Супрун
Уляна Супрун

Дані дослідження можна зробити у медзакладах, які уклали договір з НСЗУ на надання цих послуг. Наразі НСЗУ законтрактувало 683 медзаклади на виконання цих досліджень, 33 з них — приватні. Від старту трансформації з квітня цього року понад 124 тисячі пацієнтів безоплатно зробили дослідження для раннього виявлення онкозахворювань: 59 600 — мамографію, 12 107 — колоноскопію, 4 623 — бронхоскопію, 3 790 — цистоскопію та 2 482 — гістероскопію. За це НСЗУ сплатила медзакладам 58 млн гривень.

У якому віці треба проходити онкоскринінг?

Він відрізняється для жінок та чоловіків різного віку. Наприклад, мамографію призначають пацієнткам віком від 40 років, колоноскопію — пацієнтам від 50 років. Це не означає, що вікові обмеження є суворими. Якщо лікар підозрює новоутворення, дослідження можна провести в будь-якому віці. Але найчастіше такий вид діагностики стосується людей старшого віку.

"Тож якщо маєте близьких старшого віку — розкажіть їм про можливість зробити дослідження для виявлення раку безоплатно та за потреби допоможіть сконтактувати зі своїм лікарем, аби сходити на огляд та отримати направлення на дослідження, якщо воно необхідне. Пам’ятайте, що раку можна запобігти! Профілактика раку дає на 50% більше шансів не захворіти. Йдеться й про повноцінне та різноманітне харчування, відмову від алкоголю та куріння, також від раку можуть захистити деякі щеплення.", - пише Супрун. Уляна Супрун

Фактично кожну українську сім’ю в той чи інший час зачепив рак — хтось з близьких чи родичів наразі бореться з...

Geplaatst door Уляна Супрун op Maandag 28 september 2020

Раніше ми повідомляли, що Комаровський пояснив, коли чекати закінчення пандемії коронавірусу: "Ми недооцінили..."

Нагадаємо також, коли можна завершити самоізоляцію через Covid-19: Уляна Супрун дала відповідь