Дослідження показало, що нормальні рівні вітаміну D в крові у госпіталізованих з Covid-19 пов'язані зі значно меншою ймовірністю несприятливих клінічних результатів.

Кількість заражених коронавірусом SARS-CoV-2 у всьому світі з моменту початку пандемії наближатися до позначки в 33 мільйони людей: з них майже мільйон загинули, а 22,7 мільйона одужали. У деяких країнах вже почалася друга хвиля епідемій, хоча і наголошується, що тепер інфекція не так серйозно впливає на стан здоров'я пацієнтів і кількість важких хворих знизилася.

Нове дослідження фахівців з Медичного центру при Бостонському університеті (США) і їх колег з Тегеранського університету медичних наук (Іран) показало, що достатні рівні вітаміну D (25-гідроксивітамін D) у крові - не менше 30 нг / мл-знижують ризик несприятливих клінічних результатів (наприклад, втрату свідомості, гіпоксію, а також — зрештою — смерть) у пацієнтів з коронавірусним захворюванням. Їх робота опублікований цього тижня в журналі PLOS One.

Вакцинація від коронавірусу
Вакцинація від коронавірусу

Популярні статті зараз

Голий Володимир Дантес зняв з Наді Дорофєєвої одяг на очах у публіки: "Адам і Єва"

Світлана Тарабарова в різних позах розповіла, від чого отримує задоволення

Настя Каменських втекла від Потапа до лісу і стала амазонкою

Клопотенко пояснив, як перейти на українську: шість дієвих порад від відомого кулінара

Все новости

"Вірус вражає пневмоцити і ентероцити II типу як первинні клітини-мішені. Спайковий білок SARS-CoV-2 полегшує проникнення патогена в клітини-мішені за рахунок зв'язування з ферментом ACE-2. ACE-2, регулятор ренін-ангіотензинової системи, є в багатьох тканинах організму, включаючи легені, нирки, шлунково-кишковий тракт і серцево-судинну систему. Це може пояснити поліорганну недостатність у сприйнятливих пацієнтів з коронавірусом. Раніше вже висловлювалося припущення, що вітамін D має захисну дію проти Covid-19. До того ж було показано, що він має імуномодулюючу активність. Взаємодіючи зі своїм рецептором в імунних клітинах, ця речовина модулює вроджену і набуту імунні системи у відповідь на вторгнення бактеріальних і вірусних патогенів, а також діє як модулятор шляху ренін-ангіотензин і пригнічує ACE2», — пишуть вчені.

У своєму дослідженні вони проаналізували дані 235 дорослих пацієнтів, госпіталізованих до лікарень з Covid-19: 144 з них були чоловіками, 66-курцями, 74% мали важку форму цього захворювання, а 32,8% — достатня кількість вітаміну D (являє собою групу біологічно активних речовин, що надходять в організм з їжею (D2, D3) і синтезуються під дією ультрафіолетового випромінювання (D3)). Їх кров також перевірили на С-реактивний білок і лімфоцити. Потім дослідники порівняли всі ці параметри у хворих з дефіцитом вітаміну D і нормальним його рівнем.

"Ми виявили значущий зв'язок між достатнім рівнем вітаміну D і зниженням тяжкості коронавірусного захворювання, смертністю через рівні С-реактивного білка і збільшенням кількості лімфоцитів", — розповіли автори роботи.

За їх словами, у хворих старше 40 років з нормальним рівнем вітаміну D ризик померти від Covid-19 виявився на 51,5% нижче, ніж у пацієнтів з його дефіцитом. 

Раніше ми повідомляли, що Комаровський пояснив, коли чекати закінчення пандемії коронавірусу: "Ми недооцінили..."

Нагадаємо також, спрощення Канадою візового режиму для українців: Зеленський провів розмову з Трюдо