Коронавірус ніколи не викличе ускладнень у певної категорії людей. Є пацієнти, які хворіють на Covid-19 безсимптомно. Проте, у випадку, якщо тест на коронавірус дав позитивний результат, потрібно звернутися до лікаря. Це дасть можливість зрозуміти, в якій формі протікає хвороба і чи потрібне лікування.

Про це розповів відомий ізраїльський лікар Євген Качман. Він також повідомив, коли потрібно приймати антибіотики при коронавірусі, і хто може лікуватися вдома.

Тестування на коронавірус
Тестування на коронавірус

Популярні статті зараз

Каменських в одних трусах похвалилася формами, але не всім вгодила: "Знову нафотошопила"

У світі спалах невідомої хвороби: людей з ніг до голови покрило струпами

"Повинні приборкати пандемію": в Україні запровадять автоматичні штрафи за порушення самоізоляції

Як швидко накопичити гроші: лайфхак від "короля математики"

Все новости

"Якщо у людини зовсім нічого немає (а безсимптомних пацієнтів порядку 17-20%) - нічого робити не потрібно, потрібно просто сидіти вдома 10 днів в ізоляції. У нашій практиці не було випадків, щоб у безсимптомного хворого потім різко почали з'являтися ускладнення. Так не буває", - упевнений Качман. Євген Качман

За словами медика, для легкої форми коронавірусу (близько 20% випадків), антибіотики не потрібні. Щобільше, антибіотикотерапія при коронавірусі в принципі не ефективна. Адже антибіотики діють на бактеріальну інфекцію, а COVID-19 - типове вірусне захворювання.

Євген Качман додав, що антибіотики можуть бути рекомендовані тільки для лікування бактеріальних ускладнень. А ось близько 50% пацієнтів переносять коронавірус в середньо тяжкій формі і з класичними симптомами. Зокрема, це температура, катаральні явища, втрата смаку, нюху, розлад ШКТ. У цьому випадку пацієнтам потрібне медичне спостереження вдома і симптоматична терапія.

Лікар повідомив, що лише 5-7% пацієнтів переносять хворобу в тяжкій формі, маючи задишку, гіпоксію, ураження легенів понад 10-15%. Саме вони потребують госпіталізації та стаціонарного лікування.

Раніше ми повідомляли, що звільнення Фокіна нічого не дасть, експерт розкрив карти команди Зеленського: "Ці зашкварені особи"

Нагадаємо також, ураганний вітер роздуває пожежі і зриває дахи в одній з областей України: "Горять будинки"