Рівень антитіл до коронавірусу починає знижуватися через три місяці після зараження і повністю зникає ще через такий же період часу. До такого висновку дійшли вчені. Результати їхніх досліджень дають можливість припустити, що імунітет проти COVID-19 справді може зникнути у тих, хто вже перехворів, в середньому через пів року.

Дослідження було проведено з добровольцями, які перехворіли COVID-19 і результати були опубліковані в журналі Blood. Про це пише видання Medicalxpress.

Коронавірус в Китаї
Коронавірус в Китаї

Протягом періоду дослідження у добровольців щодня брали проби та спостерігали, як змінюється у пацієнтів концентрація антитіл. В середньому на 88 день після зараження SARS-CoV-2 у них починала падати концентрація антитіл. Ще через три тижні концентрація антитіл впала майже у два рази. Ще через три-чотири місяці аналізи показали, що антитіл в організмі пацієнтів не залишилося зовсім.

Популярні статті зараз

Пенсіонерка наклала на себе руки просто у медзакладі: лікували від Covid-19

Якщо підозрюєте у себе чи близьких Covid-19: повний алгоритм дій

Пенсіонерам у грудні збільшать надбавку за стаж: кому перерахують виплати

Зарплата Степанова за жовтень: скільки заробив глава МОЗ

Все новости

Відзначається, що не варто турбуватися тим, хто переживає за нові вакцини, що знаходяться в розробці. Вони не матимуть такого короткострокового ефекту, через те, що вакцини викликають вищі рівні антитіл та інші механізми в організмі.

Вчені також пояснили, що під час дослідів вони вивчали тільки наявність антитіл у тих, хто перехворів, але не вивчали Т-клітинну імунну відповідь.

Раніше ми повідомляли, що звільнення Фокіна нічого не дасть, експерт розкрив карти команди Зеленського: "Ці зашкварені особи"

Нагадаємо також, ураганний вітер роздуває пожежі і зриває дахи в одній з областей України: "Горять будинки"