Про те, як убезпечити себе від зараження розповіли дослідники. Виявляється, інфекційні аерозолі в повітрі можуть зберігатися до 30 хвилин в погано вентильованих кабінах ліфтів, які є місцем підвищеного ризику зараження коронавірусом під час пандемії.

Саме такі результати дослідження, проведеного голландськими вченими. Про це пише DerStandard. Тому краще користуватися сходами, ніж ліфтом.  

Вчені з Амстердамського університету після тестів з'ясували, що при гучній розмові і кашлі інфіковані люди можуть швидко викинути в повітря мільярди вірусів COVID-19: або у вигляді більших крапель, або у вигляді аерозолів, тобто крихітних плаваючих крапель, які не опускаються на землю так швидко і довше залишаються в повітрі.

Пандемія коронавірусу, фото: pixabay.com
Пандемія коронавірусу, фото: pixabay.com

Про те, як довго такі аерозолі зберігаються у звичайних кабінах ліфта розповів голландський вчений Сес ван Рейн і його колеги. Під час випробувань краплі реалістично падали з розпилювальної насадки, а двері ліфта були відкриті до 20% часу. При перевірці за допомогою лазерного світла дослідники виявили, що потрібно близько 25 хвилин, перш ніж кількість аерозолів впаде в 100 разів.

Популярні статті зараз

Вже не до Еллерта: виснажена "холостячка" Мішина поскаржилася на життя - "навіть немає часу поїсти"

Церковне свято 1 серпня: іменинники, прикмети і традиції дня

З 1 січня: в домівки українців прийдуть з перевірками - все через субсидії, деталі

Доживуть до 100 років: астрологи назвали знаки, на яких чекає довге життя

Все новости

На основі цієї інформації вчені зробили висновок, що користувачі ліфтів можуть вловлювати від десяти до тисяч вірусів COVID-19 в хвилину в кабіні середнього розміру після того, як інфікована людина заговорила або кашлянула кількома хвилинами раніше.

У журналі "Indoor Air" було опубліковане дослідження, згідно з яким, потенційно інфекційні краплі можуть перебувати в повітрі кабіни до 30 хвилин. Дослідники радять у будь-якому випадку використовувати захист для рота і носа, зокрема, носити маски або респіратори в ліфті. Також не рекомендується розмовляти в кабіні.  

Раніше ми повідомляли, що звільнення Фокіна нічого не дасть, експерт розкрив карти команди Зеленського: "Ці зашкварені особи"

Нагадаємо також, ураганний вітер роздуває пожежі і зриває дахи в одній з областей України: "Горять будинки"