Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко запевнив, що МОЗ нині першочергово шукає можливості, як і де перепрофілювати заклади для боротьби із коронавірусом. Лікарні відомчих служб є потенційно резервом ліжок, які можуть розгортати.

Як передає Новинар, про це Ляшко повідомив в ефірі "Громадського радіо".

"Ми зараз відмовляємося від одного із індикаторів, який говорив про те, що на червоний рівень небезпеки потрапляють регіони, у яких у 5 разів середній по країні рівень захворюваності. Нині це буде чітка цифра — 320 випадків на останні 14 днів на певну кількість населення.

Популярні статті зараз

Українцям 6 разів перерахують пенсії. Коли підвищать виплати, дати

Ураганний малюк з турбіною: старий ЗАЗ-965 перетворили на потужний спорткар, позаздрить навіть «Ferrari»

Прибирання у домі перенесіть на інший день. Велике церковне свято, що категорично заборонено у цей день

Їхати на заробітки не потрібно: як педагогам заробити 60 тис. на місяць в Україні

Все новости

І якщо Київ буде потрапляти в ці показники, буде заслухуватися комісія ТЕБ та НС, яка збирається кожного четверга, і спільно з КМДА будуть вибирати з переліку обмежень, які будуть застосовуватися у Києві.

Першочергово ми шукаємо можливості, як і де перепрофілювати заклади. Зараз ми розглядаємо можливість залучення інститутів Академії медичних наук, лікарень відомчих служб, таких як Укрзалізниця, Державне управління справами, госпіталі МВС, СБУ, ДПСУ, це все потенційно наш резерв ліжок, які ми можемо розгортати.

Також, додатково, на нараді у президента у суботу озвучувалося питання про місця, де можливо розгортати додатково шпиталі вже поза межами закладів охорони здоров’я. В першу чергу, йдеться про Київ, про Одеську та Донецьку область. Як це пристосувати — прописано у нормативному документі МОЗ, у нас є табель оснащення приблизний, ми розрахували кількість оснащення, яке повинно бути" , - зазначив Віктор Ляшко.

Він зазначив, що госпіталь можна розгорнути, але туди повинні приїхати кваліфіковані кадри – а питання з лікарями наразі дуже гостре.

Нагадаємо, що уряд продовжив адаптивний карантин до Нового Року. Карантинні обмеження в країні діятимуть до кінця 2020 року.

Раніше ми повідомляли, що британські вчені встановили довготривалу форму Covid-19. 

Зазначається, що симптоми вірусу можуть залишатися у людини кілька тижнів і навіть місяців поспіль і довго впливати на організм.