Захворювання нирок у пацієнтів вдвічі збільшує ймовірність смерті від коронавірусу, тому медики, приймаючи таких хворих повинні перебувати в "підвищеної готовності".

Як передає Новинар, про цю інформацію повідомляє Daily Mail.

Зазначається, що відповідне дослідження провели вчені на чолі з Імперським коледжем Лондона.

Серед пацієнтів із COVID-19, які прибули до відділень інтенсивної терапії в Лондоні та Бірмінгемі, з гострим пошкодженням нирок, ймовірно, викликаний вірусом, 48% померли. Також померли 50% тих, у кого вже були проблеми з нирками.

Популярні статті зараз

Від коронавірусу можуть врятувати цілком прості речі: головні правила

Жінка Остапчука засвітила зайве у купальнику під час медового місяця: "Біля воріт раю..."

Вчені заявили про зникнення коронавірусу: "Минулого місяця все зовсім змінилося"

Пам'ятник загиблій Марині Поплавській розсварив "Дизель шоу" і родичів акторки: "Наруга і посміховисько"

Все новости

Водночас повідомляється, що серед пацієнтів, у яких не було захворювань цього органу, від вірусу помер 21%.

Дослідники попередили, що в зв'язку з цим медики повинні перебувати у стані "підвищеної готовності" до проблем із нирками, і сказали, що це означає, що всі, хто страждає цим, має бути доставлений у реанімацію раніше.

Вчені зазначили, що в Великобританії через проблеми з нирками страждають 3 млн осіб, а у США – цілих 37 млн. Захворювання часто не діагностується, тому що у нього дуже мало симптомів.

"Якщо в кінцевому підсумку у вас з'являться проблеми з нирками на додаток до серйозних симптомів Covid-19, ваш рівень смертності одразу ж подвоїться – це дуже важливо", – зазначив експерт із пошкоджень органів і консультант з інтенсивної терапії в Імперському коледжі Лондона доктор Санудж Соні.

Під час дослідження також з'ясувалося, що п'ята частина пацієнтів, які пережили COVID-19, як і раніше потребувала лікування нирок після виписки з відділення інтенсивної терапії.

Як саме проблеми з нирками під час зараження вірусом можуть збільшити ризик смерті пацієнта – поки неясно, але лікарі припустили, що це може бути пов'язано зі впливом інфекції на організм загалом, а не з прямою атакою вірусу на життєво важливі органи.

Нагадаємо, що вчені довели, що група крові впливає на тяжкість COVID-19 і ризик зараження.

Раніше ми повідомляли, що вчені встановили довготривалу форму Covid-19. Симптоми вірусу можуть залишатися у людини кілька тижнів і навіть місяців поспіль і довго впливати на організм.

Також нагадаємо, що у коронавірусу з'явилися нові симптоми: бувають лише в деяких людей.