Вчені з Університету Північної Кароліни в Чапел-Хілл попереджають про коронавірус SADS-CoV, який був виявлений у кажанів. Хоча його жертвами поки є тварини, експерти застерігають від можливого зараження і людей, оскільки він може відтворюватися і в їхніх клітинах.

Дослідники попереджують, що коронавірус SADS-CoV, який нещодавно турбував свинарів, може почати заражати людей. Його виявили у 2016 році. В основному він вражає стада китайських свиней, викликає діарею і блювоту у тварин, а в особливо у молодих тварин може призвести навіть до смерті.

Фото: pixabay.com
Фото: pixabay.com

Хоча тварини поки є жертвами коронавірусу SADS-CoV, вчені вказують на ризик зараження і людей. Дослідники з Університету Північної Кароліни попереджають, що проблема з альфакоронавірусами, такими як SADS-CoV, може полягати в їх здатності швидко передаватися між видами.

SADS-CoV працює інакше, ніж SARS-CoV-2. Коронавірус SARS-CoV-2 відноситься до бета-коронавірусів, а SADS — CoV-до альфа-коронавірусів. Хоча багато вчених зосереджують увагу на загрозі бета-коронавірусів, таких як SARS і MERS, альфа-коронавіруси можуть виявитися не менш важливою, якщо не більш важливою проблемою через їх здатність швидко передаватися між видами, попереджає проф.Ральф Барік.

Популярні статті зараз

Анастасія Волочкова зв'язала собі руки через бурхливі гормони: "Клімакс не за горами"

Катя Кухар в купальнику розсунула ноги, показавши дещо цікаве: "Рибка в океані"

Гола Тіна Кароль підібгала ноги і прикрила свій "вареник": "Як богомол або бабка"

Тіна Кароль без трусів позбавила людей дару мови: "Повний уля ля, ну навіщо..."

Все новости

SADS-CoV-це коронавірус, отриманий з вірусів HKU2, присутніх у кажанів. Це вірус, що вражає свиней і викликає у них діарею і блювоту. А коронавіруси тварин можуть передаватися людині. Поки про випадки зараження людини не повідомлялося, вчені перевірили здатність SADS-CoV розмножуватися в різних клітинах в лабораторних умовах. У разі тканин людини чутливими виявилися клітини легенів і кишківника.

Вакцинація від коронавірусу
Вакцинація від коронавірусу

Раніше ми повідомляли, що Володимир Зеленський назвав умову повернення до жорсткого карантину.  Глава держави також зазначив, що знизити захворюваність можливо шляхом зменшення перебування громадян усіх вікових груп у місцях масового скупчення людей.

Нагадаємо також, щоб ваш голос врахували: як правильно заповнити бюлетень на місцевих виборах.  У день місцевих виборів 25 жовтня виборці мають заповнити кілька бюлетенів. Крім бланків стандартної форми жителі великих населених пунктів також отримають бюлетені нового зразка з відкритими списками партій.