Уляна Супрун пояснила українцям, як безоплатно та конфіденційно здати тест на ВІЛ. Детальне пояснення вона розмістила на своїй сторінці у Фейсбуці.

"Коли ви востаннє робили тест на ВІЛ і чи робили ви його колись взагалі? Якщо ні — ця інформація буде дуже корисною для вас, а можливо, й врятує ваше життя. В Україні існує безліч доступних опцій, аби зробити тест на ВІЛ конфіденційно та безоплатно — у свого сімейного лікаря чи в пунктах тестування, які є по всій Україні. Нещодавно до цього додалася ще одна зручна опція — оральний тест на ВІЛ можна просто замовити додому! І вже за 20 хвилин дізнатися про свій статус, зробивши тест самостійно. Це безпечно та ефективно, так само як і пройти тестування у пункті.", - йдеться у повідомленні. Уляна Супрун

Уляна Супрун, фото: кадр з відео
Уляна Супрун, фото: кадр з відео

Це можна зробити на сайті. Потрібно обрати опцію “Хочу обстежитись”. Надалі вам запропонують пройти коротке анонімне опитування, аби оцінити ризики інфікування. Опісля нього з’явиться опція замовлення тесту додому. На ці дії ви витратите не більше ніж 5 хвилин часу.
 
Окрім цього, на сайті є відео-інстуркція як зробити тест вдома, та важлива інформація про те, як діяти та куди звертатися, якщо ваш тест показав позитивний результат з контактами та докладними поясненнями про лікування та життя з ВІЛ, а також про права людини, яка має позитивний статус.
 
За словами Уляни Супрун, в Україні "майже половина людей, які мають ВІЛ, не знають про свій статус". Це означає, що інфекція прогресує, руйнуючи імунітет людини, та робить її вразливою до небезпечних хвороб. Зрозуміти це вдасться не одразу — ВІЛ може розвиватися без жодних симптомів роками. Зокрема, не знаючи про свій статус, людина може інфікувати інших.

"Так само з гепатитами. Як ВІЛ, так і гепатит В і С можуть роками проходити фактично безсимптомно, і не давати підстав для хвилювання. Тож варто проходити тестування на гепатити також. Тут писали все, що про гепатити та опції тестування.", - йдеться у повідомленні. Уляна Супрун

Якомога більше українців повинні знати, як запобігти інфікуванню. Для цього потрібно регулярно здавати тест на ВІЛ та, якщо тест виявиться позитивний, не боятися звертатися за допомогою, додала Супрун.

"В Україні з цим все добре — для людей з ВІЛ доступні сучасні і безоплатні ліки, які допомагають контролювати хворобу і жити нормальним та повноцінним життям. Також працюють пацієнтські організації, які надають вичерпну інформацію, яку необхідно знати про життя з ВІЛ та надають різнопланову підтримку людям з позитивним статусом. Від вас потрібно одне — не боятися здати тест та отримати допомогу.", - написала вона. Уляна Супрун

Коли ви востаннє робили тест на ВІЛ і чи робили ви його колись взагалі? Якщо ні — ця інформація буде дуже корисною для...

Geplaatst door Уляна Супрун op Woensdag 21 oktober 2020

Раніше ми повідомляли, що Володимир Зеленський назвав умову повернення до жорсткого карантину.  Глава держави також зазначив, що знизити захворюваність можливо шляхом зменшення перебування громадян усіх вікових груп у місцях масового скупчення людей.

Нагадаємо також, щоб ваш голос врахували: як правильно заповнити бюлетень на місцевих виборах.  У день місцевих виборів 25 жовтня виборці мають заповнити кілька бюлетенів. Крім бланків стандартної форми жителі великих населених пунктів також отримають бюлетені нового зразка з відкритими списками партій.